Clicky

خرید خانه هوشمند

خرید خانه هوشمند [نکات مهم + pdf]

خرید خانه هوشمند

شما در حال حاضر به دنبال راحتی و ارتباط در محل کار ، کافه ها و تلفن خود هستید – اما در خانه خود چطور؟دستگاه های هوشمند راحتی و ایمنی را ارائه می دهند و حتی می توانند به شما در صرفه جویی در قبوض انرژی کمک کنند. به علاوه ، برنامه های تلفن های هوشمند کنترل دستگاه های خانه را از هر کجا که هستید بسیار ساده می کنند. امکانات خانه هوشمند بسیار زیاد است به طور مثال این که آیا می خواهید قبل از ورود یک خانه گرم داشته باشید یا از طریق تلفن به خانه خود اجازه دسترسی دهید و بسیاری از موارد دیگر وجود دارد پس این راهنما به شما کمک می کند تا نکات مهم را در زمان خرید خانه هوشمند در تهران و سایر شهرها در نظر داشته باشید .

خرید خانه هوشمند در تهران

روشنایی هوشمند:روش استفاده از نور را تغییر دهید

نورپردازی هوشمند به شما انعطاف پذیری می دهد تا رنگ ، روشنایی و محیط نورپردازی خود را در هر اتاقی تغییر دهید تا متناسب با روحیه یا ترجیحات فردی شما باشد. چه در حال مطالعه ، استراحت ، ورزش یا معاشرت باشید ، می توانید نور خود را بر اساس نیازهای خود تنظیم کنید. حتی می توانید تنظیمات خاصی را برای استفاده مجدد ذخیره کنید. می توانید از محصولاتی مانند کیت راه انداز Philips hue A-19 و لامپ های اضافی برای تنظیم برنامه های روشن و خاموش خودکار در خانه خود استفاده کنید ، از Siri بخواهید چراغ را روشن کند یا یک تایمر تنظیم کنید تا به تدریج شدت نور را افزایش دهد تا شما را راحت تر از خواب بیدار کند .

برای استفاده از نورپردازی خودکار لازم نیست هزینه زیادی را صرف کنید . دسترسی به تلفن از راه دور ، سنسورها و تایمرها می توانند به کاهش مصرف انرژی کمک کنند. بسیاری از سیستم ها دارای لامپ های LED برای روشنایی کارآمدتر و طولانی تر هستند.

برخی از سیستم های روشنایی هوشمند نیز از کلیدها و حسگرها برای کار با سایر سیستم ها مانند ترموستات Nest استفاده می کنند. به عنوان مثال ، هنگامی که ترموستات Nest شما به حالت “دور از خانه” تغییر می کند ، چراغ های شما گاهی اوقات هنگام خالی بودن خانه روشن و خاموش می شوند تا از ورود سارقان جلوگیری شود.

محصولات خانه هوشمند
فروشگاه خانه هوشمند

ترموستات های هوشمند:راحتی در خانه ،پس انداز هنگام دور بودن از خانه

اگر ترموستات شما دمای مناسبی را در خانه شما حفظ می کند ، حتی زمانی که هیچ کس در خانه حضور ندارد ، آیا بیهوده قبوض آب و برق شما را زیاد می کند؟متاسفانه بله؛ اکثر مردم از داشتن یک صورتحساب گران قیمت در نتیجه حفظ دمای مطلوب در یک خانه خالی می ترسند. حتی با وجود زمان سنج ، اگر زودتر از زمانی که انتظار داشتید به خانه برسید با هوای خیلی گرم یا خیلی سرد در خانه مواجه خواهید شد .

ترموستات اسمارت این مشکلات را با دسترسی آسان از تلفن هوشمند و برنامه نویسی بصری بیشتر حل می کند. حسگرها و الگوریتم ها برنامه روزانه شما را پیگیری می کنند تا دمای مناسب در خانه حفظ شود – و مصرف انرژی در زمانی که شما نیستید کاهش می یابد. گزارشات لحظه ای و به روز رسانی های آماری برنامه ریزی شده به شما امکان می دهد سابقه استفاده خود از انرژی را مشاهده کنید. این به معنی راحتی بیشتر و اتلاف انرژی کمتر است.

دسترسی هوشمند و قفل ها:دسترسی آسانتر ، کنترل کامل

در عصر حاضر ما می تونیم در حالی که داخل خانه هستیم ماشین را که خارج از خانه است روشن کنیم پس این که جلوی درب خانه به دنبال کلید بگردید در حالی که در دست هایتان پر از پاکت های خرید است کار راحتی به نظر نمی رسد . خوشبختانه سیستم های قفل اسمارت ، کنترل کننده های درب گاراژ و زنگ درها کارها را ساده تر می کنند . تلفن خود را لمس کنید تا قفل درب خانه را باز کنید یا ببندید ، از طریق تلفن های خود وارد خانه شما شوند ، سپس هنگام ورود آن ها شما یک پیام هشدار دریافت می کنید . زمان کمتری را صرف بررسی محیط بیرونی خانه می کنید و از زمان بیشتری برای داشتن آرامش خاطر لذت می برید . از جمله قفل های مطرح می توان به قفل اسمارت سامسونگ و یوکا اشاره کرد که دارای نمایندگی های معتبر هستند و می توانند لیست قیمت محصولات را در اختیار مشتری قرار دهند .

محصولات خانه هوشمند
وسایل خانه هوشمند

شبکه و اینترنت

اگر خانواده شما در حال اتصال و پخش از طریق تلفن ها ، رایانه های لوحی ، کنسول های بازی و موارد دیگر هستند ، منطقی است که اطمینان حاصل کنید که دستگاه های شبکه شما به روز هستند و قادر به ارائه سرعت مورد نیاز شما هستند.روترها اتصال اینترنت شما را به تمام دستگاه های شما ، به صورت بی سیم یا از طریق پورت های اترنت ، اختصاص می دهند.آخرین روترها محدوده ، سرعت و امنیت بیشتری را نسبت به نسخه های قبلی خود حتی چند سال پیش فراهم می کنند.دستگاههای وابسته به Wi-Fi متکی به یک روتر قوی هستند ، بنابراین اگر سیستمهای اتوماسیون خانگی یا دستگاههای رسانه ای را استفاده می کنید ، به دنبال روترهایی با حداقل استاندارد ۸۰۲.۱۱ac با رمزگذاری WPA2 باشید همچنین مراقب سایر ویژگی های اختیاری از جمله USB و پشتیبانی از چاپگر ، دسترسی به شبکه مهمان و فایروال هم باشید. 

خرید محصولات خانه هوشمند

۱۳ نکته ای که قبل از خرید خانه هوشمند باید بداند

دستگاه های خانه هوشمند

۱. شما باید نحوه عملکرد دستگاه ها با یکدیگر را مشخص کنید

 مهم است که زودتر بفهمید همه دستگاه های شما چگونه با یکدیگر کار خواهند کرد. آیا می توانید همه آنها را از طریق یک برنامه مدیریت کنید یا با ۱۰ برنامه مختلف سروکار دارید؟چه در حال خرید یک سیستم صوتی و تصویری هستید ، چه یک جاروبرقی هوشمند یا چیز دیگری ، مشخص کنید که چگونه همه دستگاه های شما می توانند به طور بالقوه با هم کار کنند تا در وقت شما صرفه جویی شود.

تجهیزت خانه هوشمند

۲. نمی توانید به طور کامل به آنها وابسته باشید

شما نمی توانید به طور کامل به این دستگاه های هوشمند وابسته باشید. گاهی اوقات ، ممکن است به دلیل اشکالات فنی که ناگهان ظاهر می شوند ، در موقعیتی قرار بگرید که امکان کنترل آن ها را نداشته باشید. خود را برای چنین اتفاقاتی آماده کنید.

امنیت خانه هوشمند

۳. آنها می توانند بر حریم خصوصی شما تأثیر بگذارند

من الزاماً نمی گویم که سیستم های خانه های هوشمند اطلاعات شخصی شما را افشا می کنند ، اما می توانند بر حریم خصوصی و داده های حساس شما (مانند حرکت شما ، الگوهای خرید ، اطلاعات کارت اعتباری و موارد دیگر) تأثیر بگذارند و در دسترس بازاریابان قرار می گیرد تا سطح هدف گیری آنها افزایش یابد. این عملکردهای سیستم های هوشمند را قبل از خرید در نظر بگیرید.

یادگیری خانه هوشمند

۴. زمان یادگیری وجود خواهد داشت

فناوری خانه های هوشمند یک منبع شگفت انگیز است و می توان از آن برای افزایش کارایی و امنیت بیشتر خانه ها استفاده کرد ، اما برای همه دستگاه های خانه هوشمند یک زمان یادگیری وجود دارد. کلید پذیرش و پیشرفت در محیط خانه اسمارت این است که برای یادگیری سیستم وقت بگذارید و به سیستم اجازه دهید خانه شما را بیاموزد. مدیریت انتظارات بسیار مهم است.

امنیت در خانه هوشمند

۵. دستگاه باید دارای سیستم امنیتی قوی باشد

مهم است که سیستم امنیتی هر دستگاه خطاها یا خرابی هایی را ایجاد نکند که باعث شکست و نفوذ به آن شود . علاوه بر این ، آنها باید دارای پروتکل ارتباطی عالی (مانند knx یا plc) و ظرفیت فناوری خوب باشند. می توان گفت که محصولات و لوازم شیائومی این قابلیت را دارا می باشند .

محصولات خانه هوشمند

۶. شما می خواهید مطمئن شوید که همه چیز سازگار است

یکی از ساده ترین مواردی که نباید فراموش کنید این است که مطمئن شوید همه دستگاه های جدید شما سازگار هستند. در حالی که داشتن پرده برقی ، دوربین امنیتی و زنگ درب خوب است ، همراه شدن با آنها در صورت پاسخ به اکوسیستم های مختلف دشوار است. چیزی که می تواند اوضاع را بدتر کند ، خرید دستگاهی است که با تلفن شما سازگار نیست! قبل از هر گونه خرید ، مطمئن شوید که همه دستگاه های شما همگام و هماهنگ هستند.

سیستم های خانه هوشمند

۷. سیستم های خانه هوشمند کامل نیستند

نکته ای که باید در مورد هوشمند سازی ساختمان و خانه ها بدانید این است که هنوز خانه های ایده آل نیستند. شما باید انتظار داشته باشید که در طول مسیر دچار چندین اشکال شوید. کلید بهبود این سیستم ها این است که داده های این خطاها را گرفته و در سیستم اعمال کنید. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده خانه هوشمند شما راهی برای ارسال گزارش اشکال دارد تا بتواند به تدریج محصول خود را در طول زمان بهبود بخشد.

سازگاری در خانه هوشمند

۸. در انتخاب یک سیستم بر سیستم دیگر ، موافقت وجود دارد

من فکر می کنم وقتی یک سیستم خانه هوشمند را بر دیگری انتخاب می کنید ، به نفع شما خواهد بود . به عنوان مثال ، افرادی که به نرم افزار اپل عادت ندارند ، می توانند استفاده از Apple HomePods و دستگاه های مشابه را اذیت کنند بدانند . به آنچه که در حال حاضر استفاده می کنید نگاه کنید و برای تجربه یکپارچه تر با همان مارک یا سیستم عامل کار کنید.

بلندگو خانه هوشمند

۹. سیستم همیشه گوش می دهد

به شما گوش داده می شود. وقتی نام دستگاه را صدا می کنید شروع نمی کند به گوش دادن به شما – بلکه همیشه در حال گوش کردن است . اگر شما فردی هستید که نگران حریم خصوصی یا داده های مشترک خود هستید ، سیستم های خانه هوشمند ممکن است برای شما مناسب نباشد.

خانه و ساختمان هوشمند

۱۰. شما می خواهید گزینه های باتری خود را بررسی کنید

گزینه های باتری را از طریق سلول های قابل شارژ یا باتری های استاندارد بررسی کنید. قطع برق کوتاه می تواند باعث تاخیر قابل توجه در حین اتصال مجدد به دستگاه شود ، بنابراین پشتیبان گیری از باتری مهم است. اگر همه چیز را در مورد یک هاب خاص دوست دارید اما متوجه می شوید که گزینه پشتیبان گیری باتری در آن وجود ندارد ، خرید یک منبع تغذیه بدون وقفه برای اتصال آن به برق را در نظر بگیرید .

وسایل خانگی هوشمند

۱۱. لازم نیست همه چیز را یکجا بخرید

 لازم نیست یک سیستم جامع و یا یک پکیج کامل را یکجا خریداری کنید. در بیشتر مواقع ، می توانید با یک بسته اصلی شروع کنید و در صورت نیاز ، ویژگی ها و دستگاه های بیشتری را از طریق فروشگاه خانه هوشمند اضافه کنید. این به شما امکان می دهد هزینه کلی را تقسیم کنید و به مرور زمان تجهیزات را اضافه کنید ، که بسته به سیستم انتخابی شما می تواند عامل مهمی باشد.

خرید خانه هوشمند

۱۲. شما باید ویژگی های سیستم مورد نظر خود را در نظر بگیرید

 هنگام خرید یک سیستم خانه هوشمند ، در نظر بگیرید که آیا این ویژگی اصلی را دارد که به دنبال آن هستید. از سیستم خود برای چه کاری می خواهید استفاده کنید؟ آیا برای تنظیم دما ، روشن و خاموش کردن چراغ ها ، افزایش امنیت یا موارد دیگر است؟ آیا محصول مورد نظر شما را یک برند ایرانی نیز تولید می کند ؟ شما ممکن است همه این ویژگی ها را بخواهید و اگر چنین است ، باید تحقیقات خود را برای تعیین بهترین گزینه برای خانه خود انجام دهید.

داده های خانه هوشمند

۱۳. شما باید نحوه کنترل داده های شخصی خود را بررسی کنید

 امنیت نگرانی اصلی بسیاری از مردم است. باید بدانید که دستگاه ها برای دریافت دستورات صوتی به شما گوش می دهند. اگر شما فردی هستید که برای حفظ حریم خصوصی ارزش قائل است ، پس باید به بررسی نحوه کنترل داده های خود و انجام اقدامات لازم بپردازید. سیستم های خانه هوشمند برای همه مناسب نیستند و قبل از خرید یک دستگاه خانه هوشمند باید درباره در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی هر کدام از تولید کنندگان و شرکت های سازنده تحقیق کنید.

برای دسترسی راحت به مطالب این مقاله فایل pdf در پایین قرار داده شده است .

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
۲ نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محسن
محسن

من چند ماه پیش چند وسیله هوشمند مثل قفل و چراغ را در خونه ام نصب کردم و الان قصد دارم که خونه ام رو بفروشم آیا این هوشمند سازی روی قیمت فروش خونه اثری داره؟

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
Share on telegram
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

مطالب مشابه

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند چیست؟ این سوال به ظاهر ساده ، بسته به اینکه از چه کسی می پرسید ، پاسخ های متفاوتی دارد که در اینجا به تعریف دقیق آن می پردازیم

درامد هوشمند سازی ساختمان

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که وارد حرفه هوشمند سازی شوند اما درباره درآمد آن اطلاعی ندارند پس این مقاله برای این دسته از افراد مفید است.

خدمات خانه هوشمند

امروزه با وجود خانه های هوشمند انجام بسیاری از کارها بسیار راحت تر از قبل شده است و خدماتی که این خانه ها ارائه می دهند بسیار متنوع است که در اینجا با تعدادی از آن ها آشنا می شویم

دیدگاه کاربران

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محسن
محسن

من چند ماه پیش چند وسیله هوشمند مثل قفل و چراغ را در خونه ام نصب کردم و الان قصد دارم که خونه ام رو بفروشم آیا این هوشمند سازی روی قیمت فروش خونه اثری داره؟

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x