[lwptoc]

سیستم صوتی و تصویری هوشمند چیست و چه امکانات و مزایایی به همراه دارد؟

سیستم صوتی و تصویری هوشمند به عنوان یکی از سیستم های کارآمد در محیط های مختلف مطرح می شود. هوشمند سازی سیستم صوتی و تصویری برای محیط های خانگی، فضای سالن کنفرانس، سالن همایش، فضای آمفی تئاتر و … مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم صوتی و تصویری هوشمند پیامدهای مثبت زیادی برای کاربران به همراه دارد.

امکانات سیستم صوتی و تصویری هوشمند

سیستم صوتی و تصویری هوشمند با هدف های مختلفی در محیط های گوناگون به کار بسته می شوند. در واقع این سیستم ها کاربری آسانی در محیط فراهم می کنند و نظم خاصی به محیط می بخشند. با سیستم صوتی و تصویری هوشمند می توان امکان کنترل از راه دور را برای محیط های مختلف فراهم آورد.

سیستم صوتی و تصویری هوشمند تداعی گر یک خانه هوشمند می باشد. در واقع با اجرای سیستم صوتی و تصویری هوشمند می توانید به امکانات و قابلیت های جدید در فضای منزل دست یابید و خصوصی سازی لازم را در محیط منزل انجام دهید.

قابلیت هماهنگی در سیستم های هوشمند

هماهنگی سیستم های هوشمند فضای دلچسبی در محیط منزل ایجاد می کند. به عنوان مثال تصور کنید با پخش یک موسیقی عاشقانه، چراغ های اتاق کم نور شوند. همچنین در زمان میزبانی چراغ ها با تغییر رنگ همراه باشند یا درب ها و پنجره ها بسته شوند.

قابلیت کنترل از راه دور سیستم صوتی و تصویری هوشمند

موبایل های امروزی بسیار توسعه یافته هستند. شما می توانید با نصب برنامه خانه هوشمند روی تلفن، رایانه یا تبلت امکان کنترل از راه دور دستگاه های گرمایشی و سرمایشی، سیستم صوتی و تصویری هوشمند، سیستم روشنایی، پرده و … را فراهم می آورد. در واقع کنترل سیستم صوتی و تصویری هوشمند به گونه ای فراهم می شود که می توانید در روزهای خاصی به آن ها برنامه خاموشی یا روشنایی بدهید. کنترل از راه دور سیستم صوتی و تصویری هوشمند تنها با لمس یک دکمه اتفاق می افتد.

اماکانات سیستم صوتی تصویری هوشمند

امکانات سیستم صوتی هوشمند

سیستم صوتی هوشمند می تواند امکانات و قابلیت های صوتی جدید را در محیط های گوناگون برای شما فراهم آورد. تقریباً بیشتر افراد از پخش موسیقی در حین رانندگی، در حال کار، ورود به مهمانی یا حتی هنگام بیدار شدن از خواب و خوابیدن استقبال می کنند. در واقع با سیستم صوتی هوشمند می توان امکان پخش موسیقی را در نقاط مختلف منزل یا ساختمان فراهم آورد.

هوشمند سازی سیستم صوتی منزل امکان اتصال به گوشی موبایل، وای فای، Spotify و … را فراهم می آورد. در واقع این اتصال برای اتصال به لیست پخش موسیقی مدنظر قرار می گیرد. یک پارچه سازی سیستم صوتی و تصویری هوشمند با Smart Home Hub انجام می شود. در چنین حالتی امکان کنترل بی وقفه سیستم صوتی از طریق برنامه فراهم می گردد.

امکان نصب پنهان نیز از دیگر قابلیت های سیستم صوتی هوشمند می باشد. در چنین شرایطی سیستم صوتی هوشمند در درون دیوار جای می گیرد. در نتیجه هیچ دکوراسیون اضافی به محیط منزل اضافه نخواهد شد. سیستم های صوتی پنهان مزاحمتی برای رفت و آمد سایر افراد ندارند.

سیستم صوتی هوشمند امکان پخش موسیقی در فضاهای مختلف همچون حمام، استخر، سونا و … را فراهم می آورد. برای این پوشش دهی از باندهای ضدآب کمک گرفته می شود.سیستم صوتی هوشمند به دلایل مختلف در محیط منزل و دیگر مکان ها استفاده می شود.

سیستم تصویری هوشمند

مزایای بهره مندی از سیستم صوتی هوشمند

سرگرمی می تواند به عنوان یکی از مزایای سیستم صوتی و تصویری هوشمند معرفی شود. در واقع لذت بردن از موسیقی در محیط های مختلف باعث شده از سیستم یکپارچه سازی موسیقی استقبال شود. این صوت از بلندگوهای دیواری، سقف و … قابل دریافت است و با لوازمی همچون تبلت یا گوشی هوشمند قابل کنترل می باشد.

سیستم صوتی و تصویری هوشمند می تواند به راحتی با دیگر اجزای هوشمند منزل هماهنگ شود. سیستم روشنایی، سیستم باز و بسته کردن پرده و … می توانند از جمله سیستم های ست شده با سیستم صوتی و تصویری هوشمند باشند. در واقع امکان تنظیم کردن لوازم هوشمند به شکل خودکار و تنها با یک ضربه فراهم می گردد.

سیستم صوتی هوشمند به راحتی و به سرعت در فضای منزل قابل اجراست. بنابراین این سیستم ها هیچ مشکلی در محیط منزل ایجاد نخواهند کرد و فضای چندانی به خود اختصاص نمی دهند. در واقع نصب و راه اندازی سیستم صوتی هوشمند حدود چند دقیقه زمان می برد. سیستم صوتی هوشمند از نوع دستگاه های Plug-and-Play می باشد.

از صدای موسیقی پخش شده می توان برای تنظیم زنگ هشدار هنگام بیدار شدن کمک گرفت. پخش موسیقی ملایم از فضای دورتر گزینه خوبی برای بیدار شدن است و حس بهتری به شما می دهد. سیستم صوتی هوشمند به راحتی با دیگر اجزای هوشمند منزل هماهنگ می شود. در واقع این سیستم از سازگاری قابل توجهی برخوردار است. بنابراین ارزش سرمایه گذاری را دارد. سیستم صوتی هوشمند با دستیار گوگل، دستیار صوتی همچون الکسا و اسمارت هاب به خوبی ادغام می شود و امکان کنترل از راه دور را فراهم می آورد.

کاربرد سیستم صوتی هوشمند

سیستم صوتی هوشمند پخش صدا را به شکل با کیفیت فراهم می کند. این کیفیت در نوع درجه یک برای تمامی قسمت های منزل یا ساختمان تامین می گردد. بهره مندی از یکپارچگی سیستم صوتی هوشمند در محیط هایی همچون فرودگاه، هتل، فضای ساختمان ها، محیط منزل و … اهمیت زیادی دارد.سیستم صوتی هوشمند بیشترین کاربرد را در هتل های هوشمند و برپایی جشن ها دارد. هماهنگی پخش موسیقی و روشن شدن چراغ ها به شکل مناسبی با سیستم صوتی هوشمند برنامه ریزی می شود.

خصوصی سازی

امکان خصوصی سازی در سیستم صوتی هوشمند وجود دارد. در واقع اگر شما تمایل ندارید موسیقی پخش شده در فضای اتاق نشیمن را بشنوید، می توانید موسیقی دیگری برای فضای اتاق انتخاب کنید.

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که تمایل داشته باشید با یک جشن تولد، مخاطب خاص خود را غافلگیر کنید. در واقع بیشتر برنامه های تولد این گونه برنامه ریزی می شوند که با روشن شدن چراغ، آهنگ تولدت مبارک پخش شود. با سیستم صوتی هوشمند می توان چنین امکاناتی را برای محیط منزل به وجود آورد.

سیستم تصویری هوشمند چیست؟

امکانات سیستم تصویری هوشمند

سیستم تصویری هوشمند برای زندگی و طراحی فضای کاری در قرن بیست و یکم اهمیت زیادی دارد. سیستم صوتی و تصویری هوشمند امکان یکپارچه سازی صوت و تصویر را در نقاط مختلف فراهم می کنند. سیستم تصویری هوشمند با کنترل سیستم برای پخش برنامه های گسترده در هتل ها، خانه های هوشمند، فروشگاه های خرده فروشی، اتاق های هیئت مدیره، کلاس دیجیتال، سالن های نمایش، آمفی تئاتر و … به کار می رود. سیستم تصویری هوشمند با تجهیزات نمایش همراه است.

سیستم تصویری هوشمند با قابلیت ویدئو وال عرضه می شود. ویدئو وال به تنظیمات چند نمایشگر ویژه اشاره دارد. در این نوع تنظیمات، چندین صفحه نمایش به شکل کاشی یا آبشاری در کنار هم قرار می گیرند و یک صفحه بزرگ را پوشش می دهند. تنظیمات ویدئو وال در اماکن بزرگ، استادیوم ها و اتاق های کنترل تجاری کاربرد دارد و بخشی از سیستم تصویری هوشمند می باشد.امکانات سیستم تصویری هوشمند

علامت گذاری دیجیتال نیز از جمله فناوری هایی است که در سیستم تصویری هوشمند ارائه می شود. در این فناوری محتوای تابلو به کمک یک نرم افزار علامت گذار صفحه ای تولید می گردد. در ادامه تنظیمات، برنامه ریزی و کارکرد روی محتوای تولیدی اعمال و در نهایت صفحه تولیدی بدون دخالت پرسنل بر روی چند نمایشگر پخش خواهد شد. استفاده از علامت گذار دیجیتال در سیستم تصویری هوشمند برای کیوسک های دیجیتال Wayfinding یا تبلیغات در مکان هایی همچون موسسات آموزشی، هتل ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها و مراکز خرید کاربرد دارد. هدف اصلی از سیستم صوتی و تصویری هوشمند این است که یک روش ارتباطی موثر در فضاهای تجاری ایجاد شود.

سیستم تصویری هوشمند دارای تنظیمات چند رسانه ای و رابط AV است. سیستم صوتی و تصویری هوشمند به خوبی با هم تلفیق می شوند. به همین خاطر برای اتاق های هیئت مدیره، اتاق های آموزش، سالن های رقص و اتاق جلسات کارایی دارند.

مزایای بهره مندی از سیستم تصویری هوشمند

در سیستم صوتی و تصویری هوشمند می توان کنترل سایر نقاط هوشمند را در دست گرفت. سیستم تصویری هوشمند به خوبی با سیستم روشنایی هوشمند، سیستم صوتی هوشمند و … تلفیق می شود و می تواند بر پروژکتور، نمایشگر، بالابرهای صفحه ای، انتخاب منبع AV و… کنترل داشته باشد.

سیستم تصویری هوشمند می تواند با دوربین های مداربسته مختلف در فضای اداری، محیط منزل و … به خوبی مرتبط گردد. در واقع این سیستم ها در افزایش امنیت تاثیر به سزایی دارند. به همین خاطر بیشتر افراد از آن ها برای بالا بردن امنیت در فضا کمک می گیرند.

امکان اتصال آیفون تصویری به سیستم تصویری هوشمند وجود دارد. بنابراین می توانید در مواقعی که منزل نیستید، فرد پشت درب منزل را از طریق نمایشگرهای منزل یا موبایل مشاهده کنید. سیستم تصویری هوشمند می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که در مواقع ورود افراد ناشناس به منزل به شما هشدار دهد. این هشدار با پخش آلارم یا پیغام در گوشی همراه است.

هوشمند سازی در فضای منزل به معنای یکپارچه سازی است. در واقع با هوشمند سازی هر دستگاهی در منزل می توان آن را با سیستم صوتی و تصویری هوشمند منزل هماهنگ نمود. هوشمند شدن لوازم منزل باعث شده در مصرف انرژی صرفه جویی شود. به عنوان مثال مجهز شدن سیستم های سرمایشی و گرمایشی در محیط منزل باعث تعدیل دما می گردد. این دستگاه ها با گرم شدن یا خنک شدن بیش از اندازه محیط خاموش می شوند. همین موضوع از اتلاف انرژی، نامتعادل شدن دمای محیط منزل و … جلوگیری به عمل می آورد. سیستم صوتی و تصویری هوشمند نیز می تواند به گونه ای برنامه ریزی شود که هشدارهای گرمای بیش از اندازه محیط را بدهد.

منبع:bit.lytinyurl.com – cutt.ly

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)