Clicky

قیمت هوشمند سازی ساختمان

قیمت هوشمند سازی ساختمان (بررسی ۷ آیتم مهم)

قبلا در مورد سیستم هوشمند ساختمان و اینکه خانه هوشمند چیست؟ و صفر تا صد انجام این کار شامل چه مواردی است صحبت کردیم و از مزایای کم نظیر اون براتون گفتیم. انسان همیشه دنبال راحتیه و از هرچیزی که به راحتیش کمک کنه استقبال میکنه. خب بدیهیه که زندگی کردن توی یک خانه هوشمند برای انسان جذاب و مهم باشه. فکر کنید انجام دادن هر کاری، از روشن و خاموش کردن چراغ های خونه تا باز و بسته کردن قفل ها و در های اون، همه و همه با با زدن یک دکمه یا با لمس صفحه گوشی قابل انجام شدنه. ولی این همه ماجرا نیست و منطقیه که برای داشتن همچین امکاناتی باید هزینه اون رو هم در نظر داشته باشیم. ما قصد داریم توی این مقاله فاکتور ها و عوامل مختلفی که روی قیمت هوشمند سازی خانه تاثیر میذارن رو بررسی کنیم.

قیمت ها
مشاوره

مشاوره رایگان...

تکریم مشتری از اصول اولیه تیم ما بوده و همیشه سعی کردیم تا خواسته ها و ایده آل های مشتری ها رو به نحو احسن انجام بدیم و در این راستا هم در زمینه های اقتصادی و فنی به مشتریان مشاوره بدیم. برای دریافت مشاوره و یا لیست قیمت محصولات خانه هوشمند میتونید با متخصصین تیم جهان اسمارت ارتباط بگیرید یا شماره تماستون رو برای ما بفرستید تا در اسرع وقت باهاتون تماس بگیریم یا به صفحه فروشگاه جهان اسمارت مراجعه کنید .

فاکتور ها ی موثر در قیمت سیستم هوشمند

یکی از پارامتر هایی که بر هزینه هوشمند سازی ساختمان تاثیر میذاره، مدل و روش های هوشمند سازی ساختمان هستش. قبلا در بحث سیستم روشنایی هوشمند درباره مدل های هوشمند سازی ساختمان صحبت کردیم. معمولا سیستم های های هوشمند ساختمان به دو روش سیم کشی شده و بیسیم (وایرلس) انجام میشن که هرکدوم از این مدل ها بر مقدار هزینه هوشمند سازی خانه تاثیر میذاره که اونارو بررسی میکنیم.

منظور از اپشن در واقع همون امکانات خانه هوشمند هستش. شما به عنوان  شخصی که میخواید در منزلتون از سیستم هوشمند استفاده کنید، دقیقا چه مواردی رو میخواید هوشمند کنید؟ آیا هفتون اینه که از تمام مواردی که براشون سیستم هوشمند طراحی شده طراحی کنید یا فقط بخشهایی از خونه رو میخواید هوشمند سازی کنید به عنوان مثال فقط بخش نورپردازی خونه رو میخواید هوشمند کنید؟ هرکدوم از این موارد تاثیر مستقیم توی هزینه سیستم هوشمند و قیمت سیستم هوشمند ساختمون و منزل داره که وجود یا عدم وجود هرکدوم ازونها توی کمتر شدن یا زیادتر شدن هزینه تاثیر داره و ما همه اون موارد رو ذکر کردیم.

یکی دیگه از پارامتر های موثر بر هزینه هوشمند سازی ساختمان نوع برندیه که برا خرید جهیزاتتون انتخابش میکنین. قطعا هرچقدر برند مطرح تری رو انتخاب کنین باید هزینه بیشتری برای خرید تجهیزاتتون پرداخت کنین. و این موضوع توی قیمت سیستم هوشمند ساختمون هم موثره. چنتا از معروفترین شرکت های ارائه دهنده تجهیزات هوشمند سازی رو براتون در پایین معرفی کردیم. 

یکی دیگه از پارامتر های موثر در هزینه سیستم هوشمند ساختمان در خواست پشتیبانی هستش. در هر کسب و کاری ارائه خدمات پشتیبانی یک آپشن ویژه محسوب میشه. البته این کار نیازمند زیرساخت هایی هستش که برای صاحب اون کسب و کار هزینه ساز هستش. ازین جهته که صاحبان کسب و کار پشتیبانی رو هم جزو خدمات ویژه محسوب میکنن.

منظور از کاربری ساختمان نوع استفاده ای هستش که از اون ساختمان میشه. بنا به نوع استفاده ای که از ساختمان ها میشه نوع تجهیزاتی که برای اونها استفاده میشه هم متغیره و طبیعتا این اختلاف توی هزینه سیستم هوشمند هم موثره. برای مثال تجهیزاتی که توی یک آزمایشگاه علمی استفاده میشه با تجهیزاتی که توی یک پایگاه نظامی یا یک منزل مسکونی استفاده میشه متفاوته و این موضوع توی هزینه هم تاثیر داره.

اینکه یک ساختمان در چه مرحله ای از ساخت باشه خیلی مهمه. معمولا ساختمان هایی که هنوز تکمیل نشدن و در دست احداث هستن در بحث قیمت و هزینه برای هوشمند سازی بهتر هستن و همینطور دردسر کمتری هم برای هوشمند شدن و اجرا و پیاده سازی تجهیزات هوشمند دارن.

متراژ ساختمان هم از عوامل موثر در هزینه سیستم هوشمند هستش. طبیعتا هرقدر ساختمن ما ابعاد بزرگتری دارا باشد از تجهیزات بیشتری هم باید درش استفاده کرد. و تجهیزات بیشتر هم مساوی با هزینه بیشتر هستش. ولی اینم بگیم که بدونید برای مطلع شدن و برآورد هزینه های هوشمند سازی ساختمان ها باید همه پارامتر هایی که ذکر کردیم رو در کنار هم لحاظ کنید و با صرف در نظر گرفتن یک فاکتور نمیتونید تصمیم گیری کنید و به نتیجه مطلوبی هم نمیرسید.

فاکتورها

قیمت سیستم هوشمند بر اساس مدل اجرا

برای ساخت خانه هوشمند معمولا از دو روش استفاده میکنن. روش های هوشمند سازی معمولا یا روش سیم کشی هستش یا روش وایرلس. هرکدوم از این دو روش مزایای خودشونو دارن و کارایی خاص خودشوو دارن. ما این دو روش رو اینجا مختصرا توضیح دادیم و گفتیم که چرا و چگونه ، شیوه هوشمند سازی ساختمان بر قیمت هوشمند سازی ساختمانه تاثیر میذاره.

مدل سیم کشی

در این روش برای هوشمند سازی یک خانه از تابلوی فرمان استفاده میشه که از تابلوی برق ساختمان هم بزرگ تره و توی این تابلو از همه قسمتهایی که ما میخوایم تحت شبکه هوشمند سازی قرار بگیره، سیم کنترل میاد. رله های قطع و وصل کردن همه تجهیزاتی که برای هوشمند سازی استفاده میشه هم توی این تابلو قرار میگیره و خود این تابلو رو هم میشه هوشمندش کرد و به وسیله ریموت یا موبایل کنترل کرد. این مدل از هوشمند سازی خانه بدلیل اینکه از روش سنتی درش استفاده میشه و مجبوریم کل فضا رو سیم کشی کنیم و این حرکت علاوه بر هزینه تجهیزاتی که قراره اونارو توی خونه استفاده کنیم، هزینه سیم و سیم کشی هوشمند ساختمان و اجرت برقکار و … هم روی دستمون میذاره.

سیم کشی
WIRELESS1

مدل وایرلس

توی این روش هم مثل روش اول یعنی روش سیم کشی کامل همه مراحل برق کشی سنتی اجرا میشه با این تفاوت که در این روش میتونیم از کلید های یک پل تا چهار پل استفاده کنیم. در این روش زیبایی دیوار ها حفظ میشه چون تعداد کلید ها و پریز های روی دیوار به مراتب کمتر از روش سنتیه. نوع سیم کشی در سیستم هوشمند با سیمکشی سنتی تفاوتی نداره و هیچ چیزی کم و زیاد نمیشه. البته یه تفاوتی که این دومل باهم دیگه تو بحث قیمت دارن اینه که روش وایرلس از لحاظ تجهیزاتی گرون تر از روش سیمکشی هستش ولی اگه سیم کشی ساختمون از قبل انجام شده باشه و در حین سیمکشی بخوایم از روش هوشمند سازی با سیم کشی استفاده کنیم مقرون به صرفه تر هستش.

قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان

قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان در ایران به حسب شرایط مختلف قابل تغییر هستش. به حسب میزان و حجم سیم های به کار برده شده قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان تغییر میکند. سیم کشی هوشمند ساختمان یکی از روش هایی است که در ایران استفاده می شود و طرفداران زیادی دارد و در اکثر ساختمان های هوشمند از این روش استفاده میشه.

قدم به قدم با سیم کشی هوشمند ساختمان

سیم کشی هوشمند ساختمان دارای مراحل مختلفیه که هر کدوم از این مراحل در زمان مشخصی انجام میشه و تعیین کننده قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان هستش. در قدم اول به یک نقشه ساختمانی برای طرح سیم کشی هوشمند ساختمان نیاز داریم که موارد زیر در اون ذکر شده باشه و جای اونها مشخص شده باشه. 

  1. سیستم روشنایی 
  2. سیستم صوتی و تصویری 
  3. سوکت برق 
  4. آنتن 
  5. آیفون 
  6. اطفاء حریق 
  7. برق اضطراری 
امکانات خانه هوشمند

در مرحله بعد برای اجرای سیم کشی هوشمند ساختمان، نقشه رو روی کار اجرا میکنیم و بعد از اتمام اجرای نقشه روی کار، قوطی کلید ها رو تراز میکنیم و از طریق چک آنلاین خط تراز رو میکشیم. مراحل بعدی سیم کشی هوشمند ساختمان شامل این موارد میشه: ۱.شیار زدن مسیر لوله ها ۲.کندن محل قوطی کلید ها ۳. سوراخ شدن محل روشنایی سقفی ۴.نصب قوطی کلید ها ۵.انجام جوشکاری های لازم در مراحل انتهایی ۶.شماره زدن و وایراش کردن سر سیم ها. سیم کشی هوشمند ساختمان مانند سیم کشی سنتی نیست و بر اساس اصول مشخصی انجام میشه و مثل گذشته نیست.

قیمت سیستم هوشمند بر اساس تعداد آپشن های درخواستی

منظور از اپشنها در واقع امکانات خانه هوشمندهستش. این که شما به عنوان یک شخصی که میخواید در منزلتون از سیستم هوشمند استفاده کنید، دقیقا چه مواردی رو میخواید هوشمند کنید؟ آیا هدفتون اینه که از تمام مواردی که براشون سیستم هوشمند طراحی شده طراحی کنید یا فقط بخشهایی از خونه رو میخواید هوشمند سازی کنید به عنوان مثال فقط بخش نورپردازی خونه رو میخواید هوشمند کنید؟ هرکدوم از این موارد تاثیر مستقیم توی قیمت هوشمند سازی ساختمان و قیمت هوشمند سازی خانه ساختمون و منزل داره که وجود یا عدم وجود هرکدوم ازونها توی کمتر شدن یا زیادتر شدن هزینه تاثیر داره و ما همه اون موارد رو ذکر کردیم.

air-conditioner (1)

سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند

یکی از بخشهای سیستم هوشمند ساختمان، سیستم گرمایش و سرمایش اتوماتیک و هوشمند اون هستش که میشه از راه دور کنترلش کرد و تاثیر زیادی توی صرفه جویی در انرژی داره. سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند در قیمت سیستم هوشمند ساختمان بسیار تاثیرگذاره و بودن یا نبودنش توی قیمت هوشمند سازی ساختمان تاثیر داره.

lamp (2)

سیستم روشنایی هوشمند

یکی دیگه از بخشهای سیستم های هوشمند منازل سیستم روشنایی هوشمند هستش که بسیار کارامد ومهم و قابل توسعه است و تاثیر زیادی توی زیبایی  و جذابیت خونه شما داره. این بخش از سیستم هوشمند ساختمان بسیار کارامد و ضروریه و یکی از گزینه های اصلی هر خانه برای هوشمند سازی هستش و در قیمت هوشمند سازی خانه هم تاثیر داره.

thermometer

کنترل هوشمند دما

کنترل هوشمند دما درواقع همون سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند هستش. البته بخشی از سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمنده که قابلیت تنظیم دما برای محیط رو داره. یکی دیگه از گزینه هایی که توی ساختمان های ها ، هوشمند سازی میشه این سیستم هستش بسیار مهم و کارامده.

cinema-screen

کنترل هوشمند پرده برقی

پرده برقی هوشمند یکی دیگر از امکانات یک خانه هوشمند است. پرده برقی هوشمند برای پنجره ها و اتاق های بزرگ کارایی دارد.  امروزه از این پرده ها برای فضاهای مسکونی هم استفاده می شود. پرده هوشمند یکی از بخش هاییه که بهشون زیاد توجه نمیشه ولی از اجزای مهم و حیاتی هر خونه هوشمندی پرده های هوشمند اون خونه هستش.

monitor-screen

سیستم صوتی تصویری

یکی دیگه از بخش های موثر بر قیمت سیستم هوشمند ساختمان سیستم صوتی و تصویری هوشمند هستش که از امکانات زیاد و جذابی برخوردار هستش. زمانبندی روشن خاموش شدن سیستم، برنامه ریزی، تنظیم خودکار و دستی نور و مقدار صدا، اتصال به شبکه جهانی اینترنت و … از دیگر امکانات سیستم صوتی و تصویری هوشمند هستش.

water-tap

سیستم آبیاری هوشمند

از دیگر بخش های سیستم هوشمند ساختمان که قابلیت هوشمند شدن داره، سیستم آبیاری ساختمان هستش. این سیستم که در خارج از محوطه منزل و در واقع در حیاط تعبیه میشه قابلیت برنامه ریزی شدن داره و میشه از راه دور هم میشه کنترلش کرد. این سیستم امکانات دیگه هم مثل آب نما و فواره هم داره که میشه با نورپردازی تزیینشون کرد.

house (1)

سیستم اعلان حریق

یکی از بخش های مهم و حیاتی برای هر خونه هوشمندی سیستم اعلان حریق اون خونه هستش.تاثیر سیستم اعلان حریق که درواقع هم از ویژگی اعلان و هم شناسایی محل حریق و هم اطفا حریق برخوداره، در مقدار قیمت هوشمند سازی ساختمان بسیار محسوسه. البته به این نکته هم  باید اشاره کرد که نمیشه از این سیستم استفاده نکرد و وجود این سیستم بسیار مهم و لازمه.

camera

سیستم امنیتی

سیستم امنیتی هوشمند یک پک متشکل چند محصول هستش که به مجموعه این محصولات گفته میشه سیستم امنیتی هوشمند. این پک تشکیل شده از دوربین های مدار بسته، سنسور های تشخیص حرکت، سنسور های گیت های ورودی، پنل های کنترل، قفل هوشمند و آژیر های اعلان خطر هستش که هرکدوم به صورت مجزا نقش خودشونو ایفا میکنن.

قیمت سیستم هوشمند بر اساس برند

یکی دیگه از پارامتر های موثر بر هزینه هوشمند سازی ساختمان نوع برندیه که برا خرید جهیزاتتون انتخابش میکنین. قطعا هرچقدر برند مطرح تری رو انتخاب کنین باید هزینه بیشتری برای خرید تجهیزاتتون پرداخت کنین به عنوان مثال قیمت برند وسایل سامسونگ با تجهیزات خانه شائومی بسیار متفاوت خواهند بود. و این موضوع توی قیمت سیستم هوشمند ساختمون هم موثره. 

برند

شرکت های هوشمند سازی ساختمان

در بالاتر گفتیم که یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت هوشمند سازی ساختمان استفاده محصولات شرکت های هوشمند سازی مختلف هستش. قبلا در مورد این موضوع درمقاله هوشمند سازی ساختمان در کرج صحبت کردیم و گفتیم که هر کدوم از این شرکت ها از کدوم یک از روش  های هوشمند سازی ساختمان بهره میگیرن . البته اینجا به طور مختصر درباره این شرکت های صحبت میکنیم و شما میتونین با مراجعه به سایت هر کدام عکس هایی از محصولات هر کدام را مشاهده کنین و یا کاتالوگ هایی که به صورت pdf هستن را دانلود کنید . در صفحه شرکت های هوشمند سازی ساختمان به طور مفصل درباره این شرکت ها توضیح دادیم و گفتیم که این شرکت از کدوم یک از انواع پروتکل های هوشمند سازی ساختمان بهره میگیرن.

سیستم روشنایی هوشمند

شرکت ABB

گروه صنعتی abb یکی از تولید کننده های بزرگ تجهیزات برقی در کشور سوییس هستش که محصولاتش به تجهیزات برقی محدود نشده و در عرصه هوشمند سازی ساختمان هم فعالیت دارد.

سیستم روشنایی هوشمند

برند خانه هوشمند MDT

شرکت MDT یکی دیگه از شرکت های فعال در عرصه هوشمند سازی ساختمان هستش که در کشور آلمان قرار داره و از سال ۲۰۱۶ در رده ۱۰۰ شرکت برتر در حوزه هوشمند سازی ساختمان ها قرار گرفت.

سیستم روشنایی هوشمند

برند خانه هوشمند GVS

 یکی دیگه از شرکت ها و برند های معروف فعال در حوزه هوشمند سازی ساختمان ها، شرکت gvs که در کشور چین است. این شرکت بسیار معتبر بوده و فروش بسیار بالایی دارد.

سیستم روشنایی هوشمند

برند خانه هوشمند Zennio

zennio یکی دیگه از شرکت های بزرگ در عرصه هوشمند سازی ساختمان  در اسپانیا هستش که توی بیشتر از ۸۰ کشور دیگه هم فعالیت میکنه و این نشون دهنده کیفیت کار و بزرگی این شرکت هستش.

سیستم روشنایی هوشمند

برند خانه هوشمند یونیت

شرکت یونیت که در کشور ترکیه تاسیس شده است با بیش از ۱۰ سال سابقه توانسته در رده برندهای برتر قرار بگیرد و محصولات خود را در بازار جهانی عرضه کند. 

سیستم روشنایی هوشمند

خانه هوشمند Control4

CONTROL4 یک شرکت امریکایی در زمینه هوشمند سازی ساختمان ها و در واقع معروفترین شرکت در این زمینه است. این شرکت ۳۳۰۰ نمایندگی در ۸۸ کشور دنیا دارد. 

پشتیبانی

درخواست پشتیبانی

یکی از عوامل موثر در قیمت سیستم هوشمند ساختمان درخواست پشتیبانی از شرکت ها و عاملیت های نصب و فروش تجهیزات هوشمند هستش. ارائه خدمات پس ازفروش و  پشتیبانی کردن برای شرکت ها و عاملیت ها هزینه ساز هستش ازینجهت ارائه خدمات اینچنینی توی قیمت هوشمند سازی خانه منازل تاثیر گذاره. البته اینو هم بگیم که ارائه این نوع خدمات بسیار کارامد و بصرفه هستش چون در صورت بروز مشکلات احتمالی برای سیستم های هوشند بخواید از تعمیر کار های متفرقه خدمات بگیرید هزینه به مراتب بیشتری رو در ازای تعمیبرات و سرویس کردن پرداخت کنیدو مشخص هم نیست که مثل مراکز تخصصی بتونن مشکل شمارو حل کنن یا نه.

کاربری مکان

نوع کاربری مکان هم یکی دیگه از آیتم هایی است که بر مقدار قیمت هوشمند سازی ساختمان تاثیر گذاره. ما روزانه ساختمان های مختلفی رو میبینیم که کاربرد های مختلفی دارن. از منازل و ساختمانهای کاربرد مسکونی دارن تا شرکت ها و ادارات و بیمارستانها و نهاد های نظامی و آموزشی مثل مدارس و دانشگاه ها و کارخانجات صنعتی. و هر کدوم از اینها از تجهیزات خاص خودشون استفاده میکنن و البته یه سری تجهیزات اصلی و مشترک هم بین همه اونها وجود داره. ازین جهته قیمت هوشمند سازی خانه ها با هم دیگه متفاوته.

house

مسکونی

منازل و ساختمان هایی که کاربرد مسکونی دارن اصلی ترین اهداف برای هوشمند سازی هستن و در اون ها بنا به نیاز کاربر تقریبا از تمام تجهیزات هوشمند سازی مثل سیستم روشنایی و امنیتی و… استفاده میشه.

school

آموزشی

در مراکز و اماکنی که کاربرد فرهنگی و آموزشی دارن، مثل مدارس و دانشگاه ها و کتابخانه معمولا از تجهیزات مرتبط با خودشون استفاده میشه و لزومی نداره که مثلا از سیستم ابیاری در اونها استفاده کنیم.

تجاری

تجاری

معمولا اماکن تجاری و اداری تجهیزات زیادی نمیخواهند و صرف داشتن سیستم روشنایی هوشمند و سیستم هوشمند امنیتی برای انها کافی است ولی میتوانند اپشن های دیگری هم نصب کنند.

صنعتی

صنعتی

در کارخانه ها و کارگاه های صنعتی هم مثل مراکز نظامی داشتن یک سیستم امنیتی و اعلان و اطفاء حریق هوشمند بسیار الزامیه و همچنین داشتن یک سیستم روشنایی هوشمند برای اونها بسیار کارآمده.

نظامی

نظامی

مراکز نظامی از حساسیت بالایی برخوردارن و ازینجهت همیشه در حفظ مسائل امنیتی وسواس گونه عمل میکنن پس طبیعتا داشتن یک سیستم امنیتی هوشمند برای اونها الزامی هستش.

بیمارستان

درمانی

در بیمارستانها و دیگر مراکز بهداشتی و درمانی وجود یک سیستم سرمایشی و گرمایشی و تنظیم دما الزامیه و همینطور سیستم روشنایی هوشمند هم برای این اماکن بسیار کارامد خواهد بود.

خلاصه...

اگه بخوام خلاصه وار به شما توضیح بدم که چه عواملی در قیمت هوشمند سازی ساختمان دخیل هستش و اونهارو مختصرا توضیم بدم باید بگم که پارامتر های متعدد و مختلفی مثل نوع برندی که شما برای خرید تجهیزاتتون انتخاب میکنید، مساحت ساختمونتون، تعداد آپشن هایی که مدنظرتونه، روشی که شما برای هوشمند سازی انتخاب میکنید، وضعیت و نوع کاربری ساختمونتون توی مقدار هزینه پروژه هوشمند سازی ساختمان تاثیر میذاره و وجود یا عدم وجود هرکدوم از اینها تاثیر چشمگیری داره… علاوه بر اینها ارائه برخی خدمات توسط شرکت و عاملیت مثل پشتیبانی کردن هم توی هزینه هوشمند سازی خانه تاثیر میذاره.

خلاصه

سوالات متداول

برای بدست آوردن زمان مورد نیاز برای هوشمند سازی ساختمان معمولا دو عنصر رو باید در نظرگرفت:

  1. ساختمان در چه مرحله ای از ساخت باشه.
  2. مساحت ساختمان چقدر باشه.

ولی به طور معمول برای ساختمان هایی که تکمیل نیستن و هنوز در دست احداث هستن برای نصب تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در هر واحد حدودا ۱۵۰ متری یک روز وقت نیاز هستش.

بهتر یا خوبتر بودن روش های اجرا و نصب تجهیزات سیستم هوشمند ساختمان به حسب نیاز کاربر متغیره. مثلا در یک ساختمانی که مراحل ساخت اون تکمیل شده، بهتره از روش وایرلس استفاده بشه به این جهت که هزینه کمتری برای کاربر داره. چون اگه بخوایم برای ساختمانی که کامل شده از روش سیم کشی استفاده کنیم هزینه های سیم کشی مجدد و تخریب مجدد هم به وجود میاد…

جواب این سوال هم بستگی به این داره که متراژ خونه یا ساختمون و وضعیت ساختش در چه مرحله ای باشه. برای ساختمون های که تکمیل شدن مدل وایرلس به صرفه تر و برای ساختمون های نیمه آماده روش سیم کشی به صرفه تر هستش.

ما چندتا از معروفتین کمپانی ها در عرصه هوشمند سازی ساختمان رو به شما معرفی کردیم که همگی در یک سطح و طراز قرار دارن و محصولات و تجهیزاتی که  ارائه میدن مطابق با استاندارد های روز دنیا هستش.

ما چندتا از معروفترین کمپانی های صنعت هوشمند سازی ساختمان هارا برای شما معرفی کردیم. معمولا برند و مشهور بودن هولدینگ ها و کمپانی ها در قیمت گذاری بر روی محصولاتشان موثر است. از طرفی استاندارد بودن و با کیفیت بودن محصولات هم در این امر دخیل میباشد. با توجه به شهرت و سابقه کاری و کیفیت محصولات کمپانی هایی که معرفی کردیم میتوانید از بین این شرکت ها خودتان انتخاب کنید.

درواقع چیزی به اسم موثر ترین عامل وجود نداره و مجموعه ای از پارامتر های در کنار همدیگه وجود دارن تا یک سیستم هوشمند جامع برای ساختماد ایجاد بشه ولی در این بین بخشهایی از سیستم هوشمند مانند سیستم روشنایی و سیستم امنیتی وجود دارن که بخش زیادی از هزینه رو به خودشون اختصاص میدن.

‫۴.۵/۵ ‫(۲ نظر)
Share on telegram
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم