شرکت هوشمند سازی ساختمان

[lwptoc numeration=”none”]

امکانات خانه هوشمند شامل سیستم روشنایی هوشمند، سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند، سیستم صوتی تصویری هوشمند، پرده برقی هوشمند، سیستم امنیتی هوشمند، اعلان حریق هوشمند، استخر و سونای هوشمند، ترموستات هوشمند و کنترل دما هوشمند و … می باشد. امکانات خانه هوشمند برای مدیریت و کنترل از راه دور سیستم ها و دستگاه های مختلف ایجاد می گردد.  

امکانات خانه هوشمند چیست؟

هوشمند سازی خانه از جمله مواردی است که برای برقراری امنیت و آسایش فردی و خانواده اهمیت زیادی دارد. با امکانات خانه هوشمند می توان از بروز حادثه، مصرف انرژی زیاد، خسارت های مالی یا جانی، سرقت و … پیشگیری نمود و شرایط مطلوب برای زندگی با کیفیت را فراهم آورد. با هوشمند سازی منزل می توانید سایر سیستم های روشنایی، سرمایشی، صوتی و … را کنترل کنید. 

ضرورت امکانات خانه هوشمند و کاربرد آن

امکانات خانه هوشمند در سایر لوازم منزل و اثاثیه خانه دیده شود. دستگاه های قهوه ساز هوشمند از جمله لوازم اسمارت در آشپزخانه می باشند. این دستگاه می تواند شرایط دم کردن قهوه عالی در بازه زمانی برنامه ریزی شده را برای شما فراهم کند. یخچال های هوشمند قادر به تهیه لیست خرید می باشند، تاریخ انقضاء مواد غذایی را ثبت می کنند و قادر به ارائه دستورالعمل تهیه مواد غذایی موجود در یخچال می باشند. ماشین لباسشویی، توستر، خشک کن، اجاق گاز و … می توانند از مزایا خانه هوشمند باشند. 

مانیتورهای سیستم تصویری هوشمند قادرند نوسانات برق را به خوبی احساس کنند و برای پیشگیری از آسیب لوازم، برق منزل را قطع می کنند. امکانات خانه هوشمند برای برقراری امنیت و آرامش ساکنین و صاحبان منزل مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال سیستم قهوه ساز هوشمند از خطرات فراموش کردن خاموشی قهوه ساز یا قفل نشدن درب در زمان عدم حضور در منزل پیشگیری می نماید. امکانات خانه هوشمند شرایط خصوصی سازی در رابطه با سایر سیستم ها و لوازم منزل را فراهم می کند. 

شما می توانید شرایطی به وجود آورید که با باز شدن درب گاراژ، چراغ ها روشن شوند یا شومینه شعله ور گردد. همچنین سیستم صوتی تصویری هوشمند فعال شده و آهنگ مورد علاقه شما پخش گردد. به طور کلی امکانات جدید خانه هوشمند شرایط مناسبی برای بهره مندی از زمان و انرژی فراهم می کنند و از وقوع حوادث مختلف، آتش سوزی یا سرقت پیشگیری می نمایند. در نتیجه با داشتن امکانات خانه هوشمند می توانید کنترل همه چیز را به دست بگیرید و با خیال راحت خانه را از دور مدیریت نمایید.

امکانات خانه هوشمند
 

معرفی امکانات خانه هوشمند

 بهره مندی از امکانات خانه هوشمند به وسیله اتصال دستگاه ها به شبکه انجام می شود. سیستم صوتی تصویری هوشمند بخشی از امکانات خانه هوشمند است.

سیستم صوتی تصویری هوشمند

تلویزیون های هوشمند به اینترنت متصل هستند و از این طریق امکان دستیابی به برنامه های درخواستی همچون ویدئو و موسیقی را فراهم می کنند. تلویزیون های هوشمند با قابلیت های متمایزی همچون تشخیص حرکت یا صدا همراه هستند. سیستم صوتی منزل را در حالت هوشمند می توان به گونه ای برنامه ریزی کرد که با ورود به اتاق یا بیدار شدن از خواب پخش موسیقی انجام شود. در هنگام ترک منزل یا خاموش شدن چراغ ها موسیقی قطع شود.

سیستم صوتی تصویری خانه هوشمند
 

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند برای صرفه جویی در انرژی برق بسیار کارایی دارد. سیستم روشنایی هوشمند به شکل سفارشی و از راه دور کنترل می شوند. در واقع این سیستم قادر به تشخیص حضور سرنشینان در اتاق می باشد. ضمن اینکه در صورت نیاز توانایی تنظیم نور منزل را دارد. لامپ های سیستم روشنایی هوشمند با توجه به میزان روشنایی اتاق در طی روز تنظیم می گردند.

جالب است بدانید سیستم روشنایی هوشمند توانایی آموختن رفتارهای صاحب خانه را دارد و می تواند تنظیمات را به شکل خودکار انجام دهد. این موضوع برای رضایت ساکنین منزل مورد توجه قرار می گیرد و در امکانات خانه هوشمند اهمیت زیادی دارد.

سیستم روشنایی هوشمند
سیستم روشنایی هوشمند

ترموستات هوشمند و کنترل دما هوشمند

ترموستات هوشمند و کنترل دما هوشمند یکی از امکانات خانه هوشمند می باشد. ترموستات های هوشمند در منزل به شکل یکپارچه و واحد عمل می کنند. این ترموستات ها دارای WiFi یکپارچه هستند و امکان کنترل، تنظیم و نظارت از راه دور دمای خانه را فراهم می آورند.

ترموستات های هوشمند قادر هستند میزان مصرف انرژی را گزارش دهند. ضمن اینکه زمان تعویض فیلترها را به کاربران اعلام کنند. همان طور که متوجه شدید امکانات خانه هوشمند شرایط مصرف بهینه و مطلوب انرژی را فراهم می آورد.

ترموستات هوشمند
 

سیستم امنیتی هوشمند

  قفل هوشمند از امکانات خانه هوشمند است. این قفل ها تشخیص می دهند که باید برای افراد پشت در دسترسی ایجاد کنند یا خیر؟ همچنین با نزدیک شدن ساکنین و صاحبان ملک در را برای آن ها باز می کنند. قفل های هوشمند را بخشی از سیستم امنیتی هوشمند منزل معرفی می کنند. سیستم امنیتی هوشمند برای پیشگیری از سرقت و ناامنی منزل مورد توجه قرار می گیرد.  

دوربین های امنیتی هوشمند بخشی از امکانات خانه هوشمند می باشند. این دوربین ها بخشی از سیستم امنیتی هوشمند در نظر گرفته می شوند. دوربین های امنیتی منزل به گونه ای عمل می کنند که شما می توانید در مواقع نبودن در منزل یا دور بودن از خانه همچنان بر روی امنیت خانه نظارت داشته باشید. دوربین های امنیتی هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که می توانند سارقین، ساکنین، حیوانات خانگی و بازدید کنندگان را از هم تشخیص دهند. تشخیص تفاوت افراد و … از طریق حسگرهای حرکتی هوشمند انجام می گیرد. سیستم امنیتی هوشمند در صورتی که رفتار مشکوک مشاهده کند، آن را به مقامات و صاحبان ملک اعلام می نماید.

 سیستم امنیتی هوشمند می تواند برای مراقبت از کودک، حیوان خانگی یا سالمندان مورد استفاده قرار بگیرد. برای مراقبت از حیوانات، افراد و … از فیدرهای متصل خودکار در سیستم امنیتی هوشمند استفاده می شود. تایمر متصل آبیاری هوشمند نیز می تواند به سیستم امنیتی منزل متصل شود. در واقع تایمر آبیاری هوشمند، گیاهان و چمن ها را در زمان و مدت مشخص آبیاری خواهد کرد.

سیستم امنیتی هوشمند
 

پرده برقی هوشمند

پرده برقی هوشمند یکی دیگر از امکانات خانه هوشمند است. پرده برقی هوشمند برای پنجره ها و اتاق های بزرگ کارایی دارد. پرده برقی هوشمند ابتدا تنها برای محیط های بزرگ همچون هتل، مهمانسرا و … مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه از این پرده ها برای فضاهای مسکونی استفاده می شود. پرده برقی هوشمند برای آسایش ساکنین منزل مورد استفاده قرار می گیرد. پرده های بزرگ به سختی جمع یا باز می شوند. ضمن اینکه در بعضی از اتاق ها شرایط مطلوب برای جمع کردن و باز کردن پرده وجود ندارد و این کار با رنج و سختی فراوان انجام می شود.

پرده برقی هوشمند
 

امکانات پرده برقی هوشمند

مطلب مهم دیگر این است که پرده برقی هوشمند شرایط مطلوبی برای باز و بست کردن پرده فراهم می آورد و از تماس دست با پرده ممانعت می کند. در نتیجه پرده های منزل کمتر دچار کثیفی و آلودگی خواهند شد. به همین خاطر پرده برقی هوشمند در دسته امکانات خانه هوشمند مهم تلقی می شود. پرده برقی هوشمند می تواند در فضای منزل کاربرد بسیار مناسبی داشته باشد. این پرده ها امکان کاربرد مجموعه ای یا مستقل را دارند. استفاده از پرده برقی هوشمند باعث می شود همه چیز منظم و زیبا به نظر برسد.

پرده برقی هوشمند مانند دیگر امکانات خانه هوشمند قابلیت تنظیم و تطبیق با نیازهای فردی را دارد. به همین خاطر از اهمیت بالایی در سایر امکانات منزل برخوردار می باشد. پرده برقی هوشمند می تواند امکان کنترل از راه دور یا سوئیچ ثابت و یا هر دو قابلیت را با هم داشته باشد. شما می توانید پرده برقی هوشمند را با صدای زنگ گوشی هماهنگ کنید. همچنین می توانید این پرده ها را با تایم روز یا سیستم روشنایی مرتبط سازید. پرد برقی هوشمند را می توان به شکل دو تکه ای مورد استفاده قرار داد.

 پرده برقی هوشمند قابلیت هماهنگی با سایر امکانات خانه هوشمند را دارد. به عنوان مثال اگر تمایل دارید در زمان نبودن در منزل پرده ها به حالت باز قرار داشته باشند، بهتر است پرده ها را با سیستم امنیتی هوشمند هماهنگ کنید. در این صورت با خروج از منزل و قفل شدن درب، پرده ها شروع به باز شدن می کنند و محیط اتاق را به خوبی پوشش می دهند.

اعلان حریق هوشمند

بهره مندی از اعلان حریق هوشمند در محیط های مسکونی، تجاری، اداری، فروشگاهی، هتل و … اهمیت زیادی دارد. بسیاری از آتش سوزی ها به دلیل عدم اطلاع به موقع از آتش سوزی، اتفاق افتاده اند. اعلان حریق هوشمند از جمله امکانات خانه هوشمند است که برای بالا رفتن امنیت منزل مورد توجه قرار می گیرد. در واقع در زمان وقوع آتش سوزی، اعلان آتش سوزی به گوشی شما ارسال می شود. اعلان حریق هوشمند یک آشکارساز آتش سوزی از نوع نوری یا فوتوالکتریک می باشد. اعلان حریق هوشمند امکان به صدا در آمدن دزدگیر منزل را فراهم می کند. این دزدگیر ۸۵ دسی بل بلندی صدا دارد.

 اعلاق حریق هوشمند با تشخیص آتش شروع به ارسال هشدار می نماید. افرادی که به دنبال بهره مندی از امکانات خانه هوشمند هستند، باید به دنبال نصب اعلان حریق هوشمند باشند. چون تنها در این صورت می توانند امنیت لازم را برای کودکان و خانواده در مواقع آتش سوزی فراهم نمایند.

اعلان حریق هوشمند را می توان در فضاهای مختلف همچون راهرو، اتاق کودکان و اتاق خواب نصب کرد. اعلان حریق هوشمند بدون سیم کشی نصب می گردد و با باتری کار می کند. باتری های اعلان حریق هوشمند را باید هر چند وقت یک بار تعویض کنید و از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

برای کارکرد صحیح و به موقع اعلان حریق هوشمند باید چند ویژگی را مدنظر قرار دهید. اول اینکه از کارکرد باتری های اعلان حریق مطمئن شوید. دوم اینکه از سنسور تشخیص آتش سوزی بهره مند شویم و سوم اینکه به WiFi متصل شویم. با فراهم کردن این سه ویژگی می توان از هشدار لحظه ای اعلان حریق هوشمند در هنگام وقوع آتش سوزی بهره مند شد. بهتر است برنامه اعلان حریق را آزمایش کنید و از عملکرد به موقع آن مطلع شوید.

اعلان حریق هوشمند
 

استخر و سونای هوشمند

 استخر و سونای هوشمند در خانه های مجهز و هوشمند بخشی از امکانات به حساب می آیند. در استخر و سونای هوشمند سوئیچ های هوشمند به پمپ استخر، سنسور دما، چراغ استخر و … متصل می گردد. حسگرها وضعیت دمای آب، اکسیژن آب، تمیزی و … را اندازه گیری می کنند و اطلاعات دریافتی را به گوشی شما ارسال خواهند کرد.

 نور استخر را می توان با هوشمند سازی استخر تعیین کرد. برای مهمانی های دوستانه می توان نور زیاد و برای فضاهای خصوصی می توان از نور کم بهره مند شد. تمام این تنظیمات با گوشی شخصی اتفاق می افتد. پمپ های گردش آب در استخر برای افزایش اکسیژن، تهویه و تمیزی آب مورد استفاده قرار می گیرند. پمپ های استخر برای کنترل گردش آب کاربردی هستند.

در استخر و سونای هوشمند می توان پمپ گردش آب را به خوبی تنظیم نمود. اتصال سنسور دما به سوئیچ هوشمند شرایط مناسب برای کنترل دمای استخر را فراهم می آورد. استخر و سونای هوشمند می تواند شرایط مطلوب بهره مندی از انرژی گرمایی، آب، برق و … را فراهم آورد.

استخر و سونای هوشمند
 

ویلای هوشمند

امکانات خانه هوشمند را می توان برای ویلاها نیز مورد استفاده قرار داد.  ویلای هوشمند دارای سیستم های مختلف هوشمند می باشد. با سیستم های هوشمند می توان امنیت محیط ویلا را تامین کرد. سیستم امنیتی هوشمند برای ویلاهای بدون سکنه اهمیت دارد. در واقع با این سیستم ها می توان ویلا را از راه دور کنترل کرد. کلیه سیستم های هوشمند به کار رفته در ویلا به موبایل شما و سیستم مرکزی ویلا متصل می باشد. در نتیجه شما می توانید شرایط موجود در ویلا را از راه دور مورد بررسی و نظارت قرار دهید.

 کلیه فرامین شما برای ویلای هوشمند از راه دور قابل ارسال و انجام خواهد بود. بنابراین نیازی به بازدید ماهانه و سالانه از ویلا نخواهید داشت. برای دریافت اطلاعات از ویلای هوشمند از سنسورهای زیادی در فضای ویلا استفاده می شود. این سنسورها، داده ها را به گوشی شما مخابره خواهند کرد. سیستم های گرمایشی و سرمایشی، سیستم قفل درب ویلا، سیستم دوربین های هوشمند، سیستم روشنایی ویلا و … را می توان از راه دور مدیریت و راه اندازی کرد. با امکانات ویلای هوشمند می توان از بروز ناامنی، حادثه و هدر رفت انرژی جلوگیری به عمل آورد.

 امکانات خانه هوشمند و ویلای هوشمند به گونه ای برنامه ریزی می گردند که شما را در اسرع وقت در جریان وضعیت ویلا و منزل قرار دهند و امنیت و آسایش شما را برقرار کنند.

ویلای هوشمند
 
‫۰/۵ ‫(۰ نظر)