شرکت هوشمند سازی ساختمان

امروزه به دلیل مشغله زیاد بسیاری از افراد زمان کافی برای رسیدگی به خانه خود را ندارند یکی از راه هایی که به کمک آن می توان این مشکل را حل کرد استفاده از تکنولوژی های هوشمند در خانه است و فناوری خانه هوشمند از پرطرفدار ترین ها است.به کمک این فناوری می توان بسیاری از کارها را بدون حضور فیزیکی انجام داد و کلیه سیستم های برقی ساختمان مانند روشنایی،سرمایشی،گرمایشی و امنیت  را تحت کنترل و نظارت داشت.در حال حاظر شرکت های معتبر هوشمند سازی ساختمان زیادی در تهران و سایر شهرها در حال فعالیت هستند و پروژه های هوشمند سازی ساختمان را طراحی و اجرا می کنند که در این مقاله به معرفی تعدادی از شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند خواهیم پرداخت.

شرکت هوشمند سازی ساختمان
شرکت های هوشمند سازی ساختمان

مشاوره هوشمند سازی ساختمان

می توان گفت هوشمند سازی خانه و ساختمان جزو فناوری و تکنولوژی های جدید محسوب می شود به همین دلیل بسیاری از افراد اطلاعات دقیقی از روش های هوشمند سازی ساختمان یا قیمت هوشمند سازی ساختمان ندارند و اگر هوشمند سازی در خانه به درستی انجام نشود باعث مشکلاتی می شود که در خانه های سنتی وجود نداشتند پس مهم است که قبل از انجام این کار با یک گروه هوشمند سازی ساختمان معتبر مشورت کنید.برای ارتباط با مشاوران ما کافی است شماره تماس خود را وارد کنید تا در سریع ترین زمان با شما تماس گرفته شود همچنین از طریق شماره تماس های زیر می توانید با کارشناسان جهان اسمارت ارتباط برقرار نمایید.

مراحل اجرای پروژه

کسانی که تصمیم به هوشمند سازی ساختمان یا خانه خود می گیرند و این کار را به یک شرکت خانه هوشمند می سپارند این مجموعه موظف است مراحلی که برای انجام پروژه قرار است طی کند را به کارفرما اطلاع دهد پس در این جا یک توضیح کلی از مراحل را ارائه می کنیم

سیم کشی و بستر هوشمند سازی

در این مرحله کارفرما باید اطلاع دهد که چه تجهیزات هوشمندی را برای خانه خود در نظر دارد تا مورد نظر سیم کشی های لازم  انجام شود. در این مسیر کارفرما راهنمایی های لازم را دریافت  می کند.

نصب و راه اندازی وسایل هوشمند

در این مرحله تمام سیم کشی ها و تابلو برق پیاده سازی شده اند و وسایل هوشمندی که مورد نظر کارفرما است مانند سیستم روشنایی هوشمند یا پرده هوشمند و صفحه لمسی نصب خواهند شد.

ارتباط بین وسایل هوشمند

در این مرحله دستگاه کنترل کننده مرکزی و ریموت هوشمند توسط گروه های هوشمند سازی ساختمان راه اندازی می شوند و تمامی محصولات به وسیله پروتکل های ارتباطی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

ایجاد سناریو های مورد نظر

در این مرحله با ایجاد سناریو هایی که مورد نظر کارفرما است خانه هوشمند راه اندازی می شود و در آخر خانه هوشمندی که خواسته کارفرما بود به او تحویل داده می شود.

خدمات شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند

به دلیل جدید بودن تکنولوژی خانه های هوشمند بسیاری از افراد اطلاعات دقیقی درباره آن ندارند به همین دلیل گروه های های هوشمند سازی ساختمان با برگزاری جلسه مشاوره توضیحات کاملی از روند کار می دهند و خانه هوشمند مورد نظر شما را طراحی می کنند

یکی از کارهایی که هوشمند سازی خانه به دنبال دارد کاهش مصرف انرژی است و مجموعه هوشمند سازی با نصب تجهیزات هوشمند در خانه و ساختمان شما باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های شما می شوند

گروه های هوشمند سازی ساختمان بر اساس شرایط خانه شما یکی از انواع روش های هوشمند سازی را بر روی خانه شما پیاده سازی می کنند و اگر خانه شما نیاز به کابل کشی داشته باشد این کار را برای شما انجام می دهند

بعد از نصب تجهیزات هوشمند باید این وسایل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند بنابراین بر اساس روش هوشمند سازی که پیاده سازی شده است پروتکل ارتباطی را نیز اجرا می شود که این پروتکل ها برای هوشمند سازی بیسیم و هوشمند سازی باسیم متفاوت هستند

شرکت خانه هوشمند

شرکت های معتبر هوشمند سازی بین المللی

ABB

شرکت ABB که دفتر مرکزی آن در زوریخ است اکنون یکی از پیشگامان هوشمند سازی ساختمان تحت پروتکل KNX می باشد و از نظر کیفی جزو برترین محصولات در زمینه هوشمند سازی قرار دارد.

basalte

شرکت basalte در بلژیک تاسیس شده است .این شرکت محصولات خود را در بیش از ۵۰ کشور عرضه می کند . محصولات این مجموعه علاوه بر ظاهر خوب ، سرگرم کننده هم هستند.

berker

شرکت berker در آلمان تاسیس شده است و یکی از پیشگامان هوشمند سازی تحت پروتکل KNX می باشد .این کمپانی تاکنون جوایز مختلفی در یافت کرده است که نشان دهنده کیفیت بالای محصولات است.

schneider

کمپانی اشنایدر در فرانسه تاسیس شد و محصولات تحت پروتکل KNX تولید می کند. محصولات این برند شامل سنسورها و نمایشگر های تحت پروتکل KNX می باشدکه در جهان شناخته شده هستند.

انواع ساختمان های هوشمند

هوشمند سازی ویلا
هوشمند سازی هتل
هوشمند سازی مدارس
هوشمند سازی بیمارستان
هوشمند سازی پارکینگ
هوشمند سازی اداره
شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند

ویلا

در ویلاها به منظور مدیریت فضای داخلی ویلا و ساختمان و تامین امنیت هوشمند سازی انجام می شود.به کمک این هوشمند سازی می توانید از راه دور ویلای خود را کنترل کنید و بر امنیت آن نظارت داشته باشید این کنترل به وسیله یک واحد مرکزی که رایانه یا گوشی هوشمند فرد است انجام می گیرد.فرمان ها از طریق تلفن همراه به واحد مرکزی ارسال می شود و سپس این فرمان ها به اجرا در می آید.از امکانات هوشمند در ویلا می توان به درب ورودی و پارکینگ هوشمند ،استخر و سونای هوشمند و هوشمند سازی سیستم آبیاری محوطه اشاره کرد.

شرکت های معتبر هوشمند سازی ساختمان

اداره

در یک اداره برای کارایی بهتر یا بهبود مصرف انرژی می توان از تجهیزات هوشمند استفاده کرد و این تجهیزات در بستر اینترنت با یکدیگر در ارتباط خواهند بود و از طریق تلفن همراه کارمندان کنترل می شوند.تجهیزات هوشمندی که می توان به کار برد عبارتند از تنظیم دمای هوشمند،سیستم روشنایی هوشمند،سیستم امنیت و سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند.در این نوع  محل کار راندمان کارمندان بیشتر خواهد شد و در این محیط احساس راحتی خواهد کرد همچنین از هدر رفتن انرژی جلوگیری خواهد شد.

شرکت خانه هوشمند جهان اسمارت

هتل

در هتل هوشمند هدف این است که تمامی کارها مانند باز کردن درب یا تغییر روشنایی به کمک تلفن همراه انجام شود پس در این هتل ها همه ابزارها به وسیله اینترنت به متصل هستندو قابلیت تعامل با یکدیگر را دارند به این ترتیب در داخل اتاق هتل هوشمند با یک کلیک ساده می توان وضعیت سیستم گرمایشی و سرمایشی و پرده برقی را تغییر داد.از مزایای این هتل ها می توان به صرفه جویی در زمان کارمندان و کاهش هزینه ها و افزایش درآمد اشاره کرد همچنین مهمانان احساس راحتی بیشتری در اتاق خواهند داشت.تجهیزات هوشمند در یک هتل شامل قفل درب هوشمند هتلی،کارت هولدر،پنل سرتختی هستند

شرکت هوشمند سازی ساختمان

بیمارستان

امروزه لزوم وجود بیمارستان های هوشمند بیشتر از هر زمان دیگری احساس می شود.در بیمارستان هوشمند از زمانی که بیمار برای پذیرش وارد می شود تا زمان بستری شدن و حتی هنگام ترخیص از بیمارستان با تجهیزات و وسایل هوشمند سر و کار خواهد داشت.از مزایای این بیمارستان ها ارائه خدمات بهتر به بیماران،کاهش خطاهای پزشکی،کاهش هزینه های خدمات بیمارستانی و بهینه سازی استفاده از منابع انسانی بیمارستان می توان یاد کرد.از تجهیزات هوشمندی که در یک بیمارستان به کار می رود میتوان هوشمند سازی سیستم برق اضطراری بیمارستان،سیستم نظارت تصویری بیمارستان،سیستم کنترل تردد بیمارستان،سامانه هوشمند مدیریت پارکینگ بیمارستان و
سیستم اعلام و اطفای حریق بیمارستان را نام برد

شرکت هوشمند سازی ساختمان جهان اسمارت

پارکینگ

در پارکینگ هوشمند راننده در سریع ترین زمان به نزدیک ترین فضای خالی راهنمایی می شود. در این پارکینگ ها به صورت لحظه ای به وسیله سنسورهایی که به کار رفته است اطلاعات جمع آوری می شوند.تجهیزات هوشمند به کا رفته شامل فن های تهویه و چراغ های راهنما هستند.این پارکینگ ها امکانات زیادی دارندکه چند مورد آن شامل اعلام تعداد فضای خالی پارکینگ،یافتن سریع محل پارک،کنترل ورود و خروج خودرو ها و محاسبه هزینه پارکینگ هستند.

شرکت های هوشمند سازی ساختمان

مدارس

در مدارس هوشمند با استفاده از فن آوری و تجهیزات پیشرفته دانش آموزان یادگیری بهتری خواهند داشت. از تجهیزات هوشمندی که به کار می رود می توان تخته هوشمند،زنگ هوشمند،دستگاه حضور و غیاب هوشمند و ویدئو پروژکتور هوشمند را نام برد.این مدارس مزایای زیادی دارند به طور مثال به صورت آنلاین می توان اطلاعات مورد نیاز را به دست آورد همچنین در این مدارس دانش آموز با کارتی که دارد می تواند زمان ورود به مدرسه و خروج از آن را ثبت کند که این کار از نگرانی های والدین می کاهد.

امکانات قابل نصب توسط شرکت هوشند سازی ساختمان

امکاناتی که در خانه هوشمند قرار است نصب شود بستگی به نظر کارفرما دارد که تا چه اندازه از خانه قرار است هوشمند شود حتی ممکن است تجهیزاتی که کارفرما در نظر دارد قابلیت نصب در آن خانه را نداشته باشد پس گروه خانه هوشمند در این زمینه کارفرما را راهنمایی می کند در اینجا می توانید تجهیزاتی که گروه هوشمند سازی  می تواند نصب کند را ببینید

روشنایی هوشمند

به وسیله روشنایی هوشمند دیگر به جای استفاده از کلید های مکانیکی سنتی از پنل های لمسی استفاده می شود با این روش در هر کجای خانه که باشید می توانید روشنایی را کنترل کنید که این یکی از قابلیت های این فناوری است.

پرده برقی هوشمند

در خانه های هوشمند می توان انواع پرده های برقی را نصب کرد و به وسیله کلیدهای هوشمند و صفحه نمایش لمسی آن را کنترل کرد حتی این کار را می توان از راه دور هم انجام داد.در این سیستم می توان مشخص کرد چه زمانی پرده باز یا بسته باشد.

سرمایش و گرمایش هوشمند

با این سیستم می توانید دمای هوایی که در آن احساس راحتی می کنید را در طول روز داشته باشید و یا می توانید مشخص کنید چه زمان هایی سیستم روشن یا خاموش باشد.یکی از قابلیت های این سیستم کنترل از راه دور آن است.

سینمای خانگی هوشمند

در این سیستم می توانید همه فیلم ها را در یک حافظه مرکزی ذخیره کنید و در خانه به اشتراک بگذارید و دیگر نیازی به چند دستگاه برای پخش فیلم نخواهید داشت.این دستگاه در زمان عدم استفاده در حالت آماده به کار قرار می گیرد و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

سیستم امنیتی هوشمند

در این نوع سیستم ها به وسیله سنسورهای نصب شده هرگونه ورود و خروجی ثبت می شود و به کمک دزدگیرها و دوربین های امنیتی در زمان ورود غیر مجاز به شما از طریق ایمیل یا پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

پخش موسیقی هوشمند

به کمک این سیستم شما می توانید موسیقی باکیفیت را در سراسر خانه یا قسمت های مورد نظر از خانه پخش کنید.در این سیستم، موسیقی بر روی یک حافظه مرکزی قرار می گیرد و می توانید در فضاهای مختلف موسیقی متفاوت پخش کنید

مزایای هوشمند سازی خانه و ساختمان

رفاه و آسایش

ایمنی و امنیت

افزایش ارزش ملک

صرفه جویی در انرژی

کنترل بر کل ساختمان

لوکس و زیبا

شرکت های معتبر هوشمند سازی ساختمان

جهان اسمارت

 جهان اسمارت را می توان به عنوان بهترین شرکت هوشمند سازی نام برد زیرا با بیش از ۱۳۷ پروژه موفق مجری هوشمند سازی ساختمان و منازل و عرضه کننده لوازم هوشمند سازی ساختمان به صورت بی واسطه در تلاش است تا به بهترین شکل ممکن پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد و رضایت آنان را در بالاترین سطح کسب کند.جهان اسمارت با هدف ارائه هر چه بهتر خدمات در زمینه هوشمند سازی ساختمان و ادارات تاسیس گردید و در این سالیان با تکیه بر تیم حرفه ای خود در تحقق هر چه  بهتر شعار این مجموعه که «صداقت و کیفیت و همراهی همیشگی است» را محقق نماید.

خانه هوشمندکیانیک

 خانه هوشمند کیانیک با بهره گیری از تیم تحقیقاتی و مجرب خود ،  در زمینه راهکارهای صرفه جویی در مصرف انرژی و طراحی سیستم های هوشمند بر پایه پروتکل KNX در زمینه آموزش ، طراحی و مشاوره و اجرای هوشمندسازی و تکنولوژی های نوین ساختمان در حال فعالیت است.همچنین این مجموعه جهت ارائه و سهولت خدمات بیشتر برای مشتریان دیگر شهرها نمایندگانی سرشناس در شهرهای مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اردبیل، یزد، قم، کرج، لواسان ، اهواز، بندرعباس، مازندران، گیلان،بوشهر و چندین نماینده در تهران را دارا می باشد.

ساختمان هوشمند آویتا

شرکت مهندسان مشاور ساختمان هوشمند آویتا با برخورداری از یک کادر متخصص، با کوله باری از تجربه که حاصل سالها فعالیت پر ثمر می باشد، در حال حاضر فعال ترین و پیشروترین شرکت در زمینه هوشمند سازی انواع ساختمان از قبیل مسکونی، اداری، تجاری، هتل و غیره می باشد.این مجموعه با استفاده از آخرین تکنولوژی و همتراز با دانش روز، مطابق با استاندارد‌های بین‌المللی نیاز پروژه را شناسایی و بدور از تحمیل هزینه‌های غیرضروری به کارفرما مناسب ترین طراحی را بر اساس استاندارد KNX  انجام داده است.

مهندسین مشاور همگون

«مهندسین مشاور همگون» با چهار دهه تجربه در طراحی، نظارت و اجرای پروژه‌های بهداشتی، درمانی، فرهنگی، اداری، مسکونی، تجاری، صنعتی و نظامی توانسته است خدمات مؤثری به جامعه مهندسی کشور ارائه نماید و نام خود را به عنوان یکی از مجموعه‌های برتر کشور در طراحی و ساخت پروژه‌های عظیم عمرانی ماندگار سازد؛ آنچنان‌که در سال ۱۳۹۶ به عنوان برترین گروه مهندسین مشاور، مفتخر به دریافت لوح یاد بود از دست ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران شده است.این مجموعه بر اساس استانداردهای بالا کاری و در همه زمینه ها و انعطاف پذیری لازم برای انجام کارها خدمات منحصر به فردی را در اختیار دیگران قرار می دهند.

هوشمند سازی میرای

گروه فنی مهندسی میرای از سال ۸۵ به شکل گسترده تحقیقات خود را در زمینه اتوماسیون منازل آغاز نمود.متخصصان  میرای پس از سال ها آزمایش، پارامتر های مشخصی جهت تولید یک محصول با کیفیت برای خود تعریف نمودند. محصولی قابل دسترس در تمام شرایط کشور (شامل تحریم های مختلف)، بدون محدودیت در ارتقا تکنولوژی، دارای صرفه اقتصادی و ارزش افزوده برای مصرف کننده و استفاده از استاندارد های جهانی و قابل جایگزینی با محصولات استاندارد اروپایی تنها اندک پارامتر های مهم تعریف شده توسط متخصصان میرای بود

خانه هوشمند رایمون

این مجموعه فعالیت غیر رسمی خود را از سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و پس از توسعه زمینه کاری و سطح فعالیت های مجموعه در عرصه های مختلف و گسترش تقاضای بازار ثبت رسمی آن صورت پذیرفت و این مجموعه به صورت قانونی در سال ۱۳۹۱ به ثبت رسید. امروزه عمده فعالیت های این شرکت متمرکز در حوزه هوشمند سازی ساختمان و ساختمان های هوشمند بوده و به عنوان اولین تولید کننده ادوات سیستم های هوشمند مدیریت ساختمان در کشور توانسته است گام مهمی در این حوزه بردارد

خانه هوشمند پلان

دپارتمان خانه هوشمند پلان به عنوان یکی از اولین شرکت های ایرانی در زمینه هوشمندسازی ساختمان، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد.برای فعالیت در این زمینه شرکت پلان برند آمریکایی Control4 را انتخاب کرد. Control4 خود یکی از پایه گذاران صنعت هوشمند سازی ساختمان در دنیاست و در طی سال های فعالیتش همواره یکی از سه برند برترِ دنیا بوده است. پلان با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه های مختلف بازرگانی – مهندسی و داشتن بیش از ده نماینده فروش فعال در سراسر کشور، به عنوان یکی از بهترین شرکت ها در صنعت هوشمندسازی ایران شناخته می شود.

سوالات متداول

شرکت های معتبر هوشمند سازی ساختمان​

با پیشرفت تکنولوژی و رونق گرفتن هوشمند سازی ساختمان ها ،در تهران و سایر شهرها شرکت های معتبر هوشمند سازی زیادی در حال فعالیت هستند که می توان شرکت هوشمند سازی جهان اسمارت را که در  زمینه هوشمند سازی ساختمان و خانه در حال فعالیت است را نام برد.

با مراجعه به شرکت های فعال در زمینه خانه هوشمند می توانید درباره هوشمند سازی مشاوره بگیرید یا از هزینه این کار مطلع شوید همچنین این گروه ها زیرساخت ها و وسایل هوشمند مورد نظر شما را در خانه یا ساختمان  پیاده سازی می کنند

با مراجعه به شرکت هوشمند سازی ساختمان این مجموعه ها می توانند راهکار های لازم برای هوشمند سازی ساختمان را ارائه دهند و می توان گفت هر ساختمانی قابلیت هوشمند شدن را دارد و شرکت های هوشمند سازی با نشان دادن نمونه هایی از ساختمان هایی که هوشمند شده اند می توانند به شما ایده های زیادی بدهند

شرکت های هوشمند سازی ساختمان در شهرهای مختلف پروژه های زیادی داشته اند و معمولا هوشمند سازی مراکز درمانی،ویلاها،هتل ها و مراکز تجاری و اداری را در کارنامه خود دارند که به عنوان نمونه کار به مشتریان ارائه می کنند.

بله هوشمند سازی ساختمان در اصفهان ،تهران و دیگر شهرها نیز انجام می شود و شرکت های زیادی در زمینه هوشمند سازی ساختمان در مشهد و تهران و سایر شهرها نیز در حال فعالیت هستند.

‫۳/۵ ‫(۲ نظر)