خانه هوشمند چیست ؟

خانه هوشمند به خانه ای گفته میشه که وسایل و دستگاه های اون کنترل پذیر هستن. کنترل پذیر بودن یعنی چی؟ یعنی اینکه میشه این دستگاه ها و وسایل رو با استفاده از تلفن همراه یا سایر دستگاه های هوشمند از راه دور کنترلشون کرد. در یک سیستم خانه هوشمند دستگاه های موجود از طریق اینترنت به هم متصل میشن و این امکان رو به کاربر میدن که عملکرد هایی مثل دسترسی امنیتی، روشنایی،کنترل دما و… رو از راه دور کنترل کنه و برای اونها برنامه ریزی زمانی انجام بده یا سناریو هایی بر اساس وضعیت فعلی محل تعریف کنه.

روش کار خانه هوشمند چیست ؟

شاید این سوال براتون پیش بیاد که روش کار سیستم خانه هوشمند چیست ؟ روش کار خانه هوشمند به این شکله که همه دستگاه ها و ابزار هایی که در اون وجود داره از طریق هاب مرکزی به همدیگه متصل ان و این قابلیت وجود داره که از طریق یک نقطه مثل موبایل یا لپتاپ به اونها متصل شد و همه اون دستگاه ها و تجهیزات رو از طریق همون موبایل و لپتاپ کنترل کرد. برای کنترل سیستم خانه هوشمند باید از یک برنامه و یا اپلیکیشن که روی تلفن همراه یا سایر دستگاه ها نصب میشه استفاده کرد. دستگاه ها و تجهیزات فعال در یک خانه هوشمند قابلیت های زیادی دارن که کاربر از طریق همون نرم افزار امکان دسترسی به اونها رو داره. برخی از مزایا و قابلیت های خانه هوشمند ازین قراره که مثلا کاربر میتونه سناریو های زمانی ایجاد کنه. از اونجایی که سیستم ها هوشمندی هستن دستورات مدنظر کاربر رو متوجه میشن و اجرا میکنن خانه هوشمند بسیار در مصرف برق و انرژی صرفه جویی میکنه. سیستم خانه هوشمند قابلیت عیب یابی و شناخت خطر رو داره و در صورت بوجود اومدن مشکلات امنیتی یا ایمنی میتونه اونها رو تشخیص بده و صاحب خانه یا پلیس و یا آتش نشانی رو در جریان قرار بده. روش کار اجزای یک خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا هستش.

روش کار خانه هوشمند چیست ؟
روش کار سیستم خانه هوشمند

اینترنت اشیاء چیست ؟

ما چندین ساله که اینترنت رو می‌شناسیم و باهاش آشنایی داریم. شاید براتون جالب باشه که بدونید به کمک اینترنت میشه ابزار های مختلفی رو بهم دیگه وصل کرد و بین اونها شبکه ایجاد کرد مثل کامپیوتر ها. البته چندسال پیش کامپیوتر معنای متفاوتی داشت و منظور از کامپیوتر ، کامپیوترهای لابراتوراهای بزرگ تحقیقاتی بود. بعدها کامپیوترهای رومیزی هم به جمع سیستم هایی که قابلیت استفاده از اینترنت رو داشتن اضافه شدن. مدت زیادیه که لپ‌تاپ‌ها هم به جمع کامپیوترهایی که قابلیت استفاده از اینترنت رو دارن اضافه شدن. تلفن های همراه هم وسایل دیگری بودن که به جمع سیستم های کاربر شبکه جهانی اینترنت اضافه شدن. هر روز کلی وسایل جدید به وجود میاد که قابلیت اتصال به اینترنت رو دارن. ساعت های هوشمند، خودرو ها، سیستم های روشنایی خانه‌ ها، یخچال‌ها، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و…. همگی وسایلی هستند که در سال های اخیر جزء کاربر های شبکه اینترنت محسوب میشن. به هر دستگاه فیزیکی که با یک شناسه‌ی منحصر به‌ فرد در یک شبکه حضور پیدا میکنه و بدون دخالت انسان به تبادل اطلاعات بپردازه اینترنت اشیا (IoT) میگن. هرچیزی که بتونه تحت شبکه قرار بگیره و تبادل اطلاعات کنه جزئی از اینترنت اشیا ست. مثلا یک زیست‌تراشه در بدن حیوانات برای شناسایی، دستگاه قهوه ساز هوشمند و یا سنسوری در خودرو. شاید این سوال براتون بوجود بیاد که خب ارتباط اینترنت اشیاء با خانه هوشمند چیست ؟ با توجه به توضیحاتی که درباره اینترنت اشیاء دادیم، سیستم خانه هوشمند هم جزئی از اینترنت اشیا هستش. 

اینترنت اشیاء چیست؟

مزایای خانه هوشمند چیست ؟

شاید این سوال براتون پیش بیاد که مزایای خانه هوشمند چیست ؟ سیستم خانه هوشمند مزایای چشمگیری داره که تو زندگی کاربران بسیار تاثیر مثبتی داره و بسیاری از کار ها رو برای اونها سهل و ساده تر میکنه. ما برخی از این موارد رو براتون اینجا نوشتیم. البته سیستم خانه هوشمند امکانات زیادتری ممکنه داشته باشه که بسته به سلیقه کاربر ممکنه متفاوت باشه.

ویژگی های سیستم خانه هوشمند چیست ؟

  1. رفاه و آسایش
  2. کاربری آسان
  3. زیبایی
  4. صرفه جویی 
  5. افزایش طول عمر تجهیزات
  6. مدیریت و کنترل ساختمان
  7. امکان نظارت بر خانه
  8. ایمنی و امنیت بالا
  9. افزایش ارزش ملک
ویژگی های سیستم خانه هوشمند
ویژگی های سیستم خانه هوشمند

اجزای خانه هوشمند چیست ؟

هاب یا کنترل کننده مرکزی، همون قلب تپنده سیستم خانه هوشمند هستش. وظیفه هاب اینه که دستوراتی که مد نظر کاربر هستش رو دریافت کنه و اونها رو به اجزای سیستم خانه هوشمند ارسال کنه تا اون دسته از تجهیزاتی که مدنظر کاربر هستن، اون دستورات رو اجرا کنن. یکی دیگه از کارکرد های هاب ایجاد ارتباط بین همه اجزای سیستم خانه هوشمند هستش. روش کار هاب هم به این شکله که به وسیله پروتکل هایی که کاربر جهت ارسال دستورات و تعریف برنامه ها ایجاد کرده با دیگر اجزای ساختمان هوشمند مرتبط میشه و بین همه اونها هماهنگی بوجود میاره.

بخش های مختلف سیستم خانه هوشمند برای اینکه بتونن با همدیگه ارتباط برقرار کنن لازمه یه راه ارتباطی مشخصی داشته باشن . یکی از تجهیزات سیستم خانه هوشمند پروتکل ارتباطی هستش. پروتکل ارتباطی درواقع همون راه استاندارد و قابل قبول برای سیستم هاست تا بتونن اطلاعات رو بین خودشون جابجا کنن. پس برای اینکه سیستم ها بتونن با همدیگه ارتباط داشته باشن باید همگی از یکسری قوانین و راه های یکسان استفاده کنند. بنابراین اگر یک سیستم از نوع خاصی از پروتکل استفاده کنه و سیستم دیگر از نوع دیگه، اونها قادر به ارتباط باهمدیگه نیستن.

رابط های کاربری سیستم خانه هوشمند ابزارهایی هستند که کاربران خانه های هوشمند از طریق اونها میتونن با سیستم خانه هوشمند ارتباط داشته باشن. رابط های کاربری میتونن چیزای مختلفی باشن. مثلا موبایل و لپتاپتون یا ریموت کنترل لمسی و تاچ پنل هایی که کمپانی های ساخت سیستم های هوشمند خانگی طراحی کردن و چیز های دیگه.. 

یکی دیگه از تجهیزات سیستم خانه هوشمند سنسور ها هستند. سنسور ها در واقع چشم و گوش سیستم خانه هوشمند شما هستند. اگر هیچ سنسوری در خانه هوشمند شما وجود نداشته باشه، خانه هوشمند شما مثل یک انسان کور و کر هستش که توانایی دریافت اطلاعات رو نداره. سنسور های مختلفی وجود داره که در لیست امکانات خانه هوشمند قرار میگیره. مثل سنسور های حرکتی یا تشخیص نور و یا تشخیص گاز و دود و… .

یکی دیگه از اجزای خانه هوشمند عملگر ها هستن. وظیفه عملگر ها به عوان مثال باز کردن در پارکینگ یا حرکت موتور های پرده برقی و روشن کردن پمپ استخر و… هست. به زبان عامیانه بخوایم بگیم عملگر ها درواقع حرکت دهنده هستن و فرمان هایی که توسط کاربر به هاب ارسال میشه رو هاب بعد از دریافت به عملگر ها مخابره میکنه و عملگر ها اجرا میکنن. عملگر ها مستقیما با منابع انرژی و تجهیزاتی که به انرژی نیاز دارن در ارتباط هستن و یکی دیگه از وظیفه های عملگر ها قطع و وصل کردن انرژی مورد نیاز برخی از تجهیزات جهت انجام دادن وظایفشون است.

اجزای خانه هوشمند چیست ؟
اجزای خانه هوشمند

امکانات خانه هوشمند چیست ؟

مهمترین موضوع و مسئله ای که در رابطه با سیستم خانه هوشمند وجود داره، اینه که بدونیم در واقع امکانات خانه هوشمند چیست ؟ و چه امکاناتی در اختیار کاربر قرار میده؟ در واقع نکته حائز اهمیتی که بهش توجه میشه لیست امکانات خانه هوشمند هستش و همین موضوعه که یک خانه هوشمند رو از یک خانه معمولی متمایز میکنه.

روشنایی

صوتی و تصویری

کنترل دما

آبیاری هوشمند

اعلام حریق

پرده هوشمند

سیستم امنیتی

گرما و سرما

سیستم روشنایی هوشمند

یکی از امکانات سیستم خانه هوشمند ، سیستم روشنایی هوشمند هستش. همینطور که از اسم این سیستم مشخصه ، یک سیستم برای نور پردازی و روشناییه که به صورت هوشمند عمل میکنه. یعنی اینکه شما میتونید با دادن برنامه به این سیستم و با استفاده از گوشی یا لپتاپتون و با کمک اینترنت یا بدون اینترنت از هر جای دنیا کنترل نورپردازی منزل یا اداره یا کارخونه و شرکتتون رو بدست بگیرید و به راحتی چراغ های مکان مورد نظرتونو روشن یا خاموش کنید یا اینکه مقدار نورشونو کم و زیاد کنید. یعنی قابلیت اینو داره که شما بعنوان کاربر بتونید برای این سیستم برنامه ریزی کنید و سناریو هایی که باب میلتونه رو تعریف کنید.

سیستم روشنایی هوشمند
سیستم روشنایی هوشمند
سیستم صوتی و تصویری هوشمند
سیستم صوتی و تصویری هوشمند

سیستم صوتی و تصویری هوشمند

سیستم صوتی و تصویری هوشمند یکی دیگر از قابلیت های سیستم خانه هوشمند هستش که به واسطه ی اون، می تونید کنترل سیستم های صوتی و تصویری و یا تجهیزات تکمیل کننده اون هارو به دست بگیرید. با استفاده از سیستم صوتی هوشمند، امکان پخش موزیک های متفاوت در نقاط مختلف خانه هوشمند وجود دارد و یا با کمک سیستم صوتی هوشمند میشه از بالاترین سطح کیفی صدا و تصویر بهره برد. ممکن است در خانه هوشمند شما چندین تلویزیون وجود داشته باشد که در این صورت و با داشتن سیستم صوتی و تصویی هوشمند به راحتی میتونید همه اونهارو کنترل کنین.

سیستم کنترل هوشمند دما
سیستم کنترل هوشمند دما

سیستم کنترل هوشمند دما

همانطور که از نام سیستم کنترل دمای هوشمند پیداست، وظیفه این سیستم هوشمند کنترل و مدیریت دمای هر یک از بخش‌های سیستم خانه هوشمند و  ارائه گزارش به کاربر است. درواقع این سیستم هوشمند با مدیریت دمای هر یک از بخش‌های خانه موجب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. برای مثال اگر در سیستم خانه هوشمند خود دارای پرده و پنجره هوشمند باشید، سیستم کنترل دمای هوشمند هنگام تابش نور آفتاب پرده‌ هوشمند را به صورت خودکار کنار می‌زند و عملکرد سیستم کنترل هوشمند دما را کاهش می‌دهد.

سیستم آبیاری هوشمند
سیستم آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند خانگی، سیستمی پیشرفته است که با برنامه ریزی و با توجه به نیاز زمین و گیاه به طور خودکار اقدام به آبیاری آن می کند. این سیستم ها برای آبیاری، عوامل مختلفی را مثل شرایط آب و هوایی، دما و رطوبت را در نظر می گیرند و با توجه به آن آبیاری می کنند. استفاده از این سیستم مزیت های زیادی دارد. سیستم آبیاری هوشمند یکی از روش هایی است که می تواند به جلوگیری از هدر رفت آب چه در مقیاس های کوچک مانند باغچه ی خانه و چه مقیاس های بزرگ مثل زمین فوتبال و کشاورزی کمک کند. آبیاری هوشمند سیستمی است که آبیاری زمینیا باغچه سیستم خانه هوشمند را با توجه به نیاز آن زمانبندی می کند و به صورت خودکار، در زمان های مختلف آبیاری می کند.

سیستم اعلام و اطفاء حریق هوشمند

یکی دیگر از گزینه های سیستم خانه هوشمند،‌ سیستم اعلام حریق میباشد. سیستم اعلام حریق مجموعه ای از تجهیزات است که برای آشکارسازی علائم حریق و هشدار دادن از طریق تجهیزات شنیداری و دیداری در زمانی که دود، آتش، مونوکسید کربن و یا دیگر علائم حریق بوجود می آید، استفاده می شود. امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارتهای ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود.

سیستم اعلام و اطفاء حریق هوشمند
سیستم اعلام و اطفاء حریق هوشمند
سیستم امنیتی هوشمند
سیستم امنیتی هوشمند

سیستم امنیتی هوشمند

سیستم ایمنی هوشمند یکی دیگه از بخشهای سیستم خانه هوشمند هستش، به مجموعه از ابزار ها درکنار همدیگه ایفای نقش میکنن مثل سنسور ، دوربین، قفل های پیشرفته، و آژیر سیستم امنیتی هوشمند میگن. یکی از خدمات مهم و بسیار حیاتی که تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان ها برای انسان ها به ارمغان آورده همین سیستم امنیتی هوشمند هستش. وظیفه سیستم ایمنی هوشمند حفظ و نگهبانی کردن از اموال و اعضای خانه هوشمند شما هستش. حفظ و نگهبانی در مقابل چه چیزی؟ در قدم اول در مقابل ورود و تعرض افراد بیگانه به حریم منزل و در قدم های بعدی جلوگیری از سرقت و …

سیستم گرمایشی و سرمایشی
سیستم گرمایشی و سرمایشی

سیستم گرمایشی و سرمایشی

یکی دیگر از اجزای سیستم خانه هوشمند، سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند هستش. همه تجهیزات خانه هوشمند از سنسور هایی بهرمند هستند که با توجه به برنامه ای از قبل برای اون سنسور ها تعریف شده عمل میکنن. سیستم گرمایشی و سرمایشی هوشمند هم طبق همین موضوع دمای محیط را با توجه به وضعیت فعلی اون تنظیم میکند. با تجهیز خانه هوشمند به سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند، کاربر می تواند روی مانیتور دمای مد نظر خود را وارد نموده و در نتیجه سیستم دمای واقعی آن قسمت را به دمای دلخواه و مد نظر کاربر برساند.

پرده برقی هوشمند
پرده برقی هوشمند

پرده برقی هوشمند

احتمالا شما هم قبلا با واژه های سقف برقی یا سایبان برقی آشنا شده باشید یا حداقل به گوشتون خورده باشه ولی ما میخوایم یکی دیگر از امکانات سیستم خانه هوشمند رو بهتون معرفی کنیم. از معضلات همیشگی پرده های خانه برای خانم خونه ،‌سختی باز و بست کردن خصوصا پرده های با طول زیاد می باشد. یکی دیگه از تجهیزات سیستم هوشمند خانه پرده برقی هوشمند هستش. پرده برقی یک سازه پیشرفته و اتومات هستش که برای مکان‌های لوکس و زیبا طراحی شده . این سازه نوع خاصی از پرده را شامل نمیشه بلکه شما هم می‌توانید در صورت تمایل، پرده مورد نظر خود را اتومات کنید.  شما می‌توانید این سازه را با امکانات متنوعی برای منزل یا محل کار خود داشته باشید.

روش های ساخت خانه هوشمند چیست ؟

 در مقاله های قبلی هم اشاره کردیم برای  راه اندازی سیستم خانه هوشمند دو راه وجود داره و کارفرما بسته به شرایط ساختمان و خانه میتونه یکی از این دو راه رو برای هوشمند سازی ساختمان و خانه اش انتخاب کنه. اما این دوتا راه و دوتا روش چه چیز هایی هستن؟ همینطور که قبلا هم در هوشمند سازی ساختمان در کرج گفتیم برای ساختن یک خانه هوشمند یا از روش بیسیم بهره میگیرن یا از روش سیمکشی استفاده میکنن که البته در مقاله امکانات خانه هوشمند به تفصیل در موردشون توضیح دادیم و حرف زدیم و در اینجا صرفا به معرفی این روش ها اکتفا میکنیم.

۱.روش سیم کشی

در حالت سیمی یک تابلو برق هوشمند خواهیم داشت و کابل ارسال و دریافت دیتا که تجهیزات را به هم مرتبط می کند که در روش هوشمندسازی بی سیم خبری از آنها نیست. در این روش اطلاعات بدون نیاز به کابل کشی مجزا بر روی سیم های برق موجود منتقل می گردند. در این سیستم در هر نقطه کنترلی، ماژولهایی نصب میشه که اطلاعات آمده از طرف مرکز کنترل را دریافت و به آن واکنش نشان داده و دستگاه متصل را خاموش یا روشن می نماید. یک مشکل بزرگ سیم کشی این است که به محض نصب کاملاً انعطاف ناپذیر است. اگر یک آشکارساز حرکتی سیمی را در یک گوشه اتاق قرار دهید و سپس بخواهید آن را به طرف دیگر اتاق منتقل کنید، می بینید که مجبورید سیم کشی را تغییر دهید تا فضای کاملاً مناسبی را برای آن تنظیم کنید.

۲.روش بی سیم

روش دیگری که این روزها بسیار مورد توجه واقع شده استفاده از سیگنالهای بی سیم(Wireless) انتقال اطلاعت بین سیستم هوشمند می باشد. در این روش فرمان ها از طریق سیگنالهای وایرلس ارسال و دریافت می گردند . از مهمترین استاندارد های این روش میتوان به Z-Wave و Zigbee اشاره کرد. در این استانداردها دستگاه ها علاوه بر اینکه نقش گیرنده اطلاعات را ایفا میکنند، ضمناً پس از دریافت اقدام به ارسال مجدد آن مینمایند تا به این ترتیب محوطه تحت پوشش سیستم را گستر دهند. در این روش علاوه بر سرعت بالای انتقال اطلاعات، نیاز به تغییر در سیم کشی ساختمان وجود ندارد و به همین خاطر به راحتی در خانه هایی که امکان تغییر در سیستم سیم کشی ساختمان وجود ندارد به راحتی قابل اجرا می باشد.

قیمت خانه هوشمند

در مقاله قیمت هوشمند سازی ساختمان مفصلا در مورد قیمت خانه هوشمند صحبت کردیم و تمام پارامتر هایی که در مقدار قیمت سیستم خانه هوشمند اثر میذارن رو بررسی کردیم ولی ایجام لازم میبینیم که برای شما در این مورد توضیحات مبسوطی بدیم تا در جریان قیمت سیستم هوشمند خانه قرار بگیرید.

ارتباط با ما

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از تیم جهان اسمارت با شماره های پایین تماس بگیرید. تیم جهان اسمارت در خدمت شماست.

قیمت سیستم آبیاری هوشمند

فاکتور های موثر در قیمت سیستم خانه هوشمند

امکانات سیستم آبیاری هوشمند

امکانات متعدد

نوع سیستم آبیاری هوشمند

مدل اجرا

پشتیبانی

پشتیبانی

برند سیستم آبیاری هوشمند

برند

ابعاد ساختمان

ابعاد ساختمان

کاربری ساختمان

کاربری ساختمان

وضعیت ساختمان

وضعیت

اگه بخوام خلاصه وار به شما توضیح بدم که چه عواملی در قیمت هوشمند سازی ساختمان دخیل هستش باید بگم که پارامتر های متعدد و مختلفی وجود داره که بر قیمت خانه هوشمند تاثیر میذاره. هرچقدر لیست امکانات خانه هوشمند طولانی تر باشه، قیمت ساختمان هوشمند هم بیشتره.مثلا نوع برندی که شما برای خرید تجهیزاتتون انتخاب میکنید، مساحت ساختمونتون، تعداد آپشن هایی که مدنظرتونه، روشی که شما برای هوشمند سازی انتخاب میکنید، وضعیت و نوع کاربری ساختمونتون و… و بودن یا نبودن هرکدوم از اینها تاثیر چشمگیری داره… علاوه بر اینها ارائه برخی خدمات توسط شرکت و عاملیت مثل پشتیبانی کردن هم توی هزینه هوشمند سازی خانه تاثیر میذاره.

مجریان خانه هوشمند

در زمینه اجرای سیستم خانه هوشمند شرکت های زیادی وجود دارن که تولید کننده لوازم و تجهیزات سیستم خانه هوشمند هستن و ما در این بخش به معرفی چنتا از معروفترین ها میپردازیم که در ایران هم نمایندگی دارن و شما میتونید برای سیستم خانه هوشمند خودتون به اونها مراجعه کنید و از اونها مشاوره یا کمک بگیرید.

سیستم روشنایی هوشمند

گروه صنعتی abb یکی از تولید کننده های بزرگ تجهیزات برقی در کشور سوییس هستش که محصولاتش به تجهیزات برقی محدود نشده و در عرصه  خانه هوشمند هم فعالیت میکنه و از لحاظ اعتبار هم جزو ۲۰ شرکت مطرح در این زمینه هستش.

سیستم روشنایی هوشمند

شرکت MDT یکی دیگه از شرکت های فعال در عرصه  سیستم خانه هوشمند هستش که در کشور آلمان قرار داره و از سال ۲۰۱۶ در رده ۱۰۰ شرکت برتر در حوزه هوشمند سازی ساختمان ها قرار گرفته و محصولات متعدد و متنوع و با کیفیتی رو تولید میکنه.

سیستم روشنایی هوشمند

 یکی دیگه از شرکت ها و برند های معروف فعال در حوزه سیستم هوشمند خانه، شرکت gvs  هستش که دفتر اون در کشور چین قرار داره. این شرکت بسیار معتبر بوده و فروش بسیار بالایی دارد و محصولات بسیار زیاد و با کیفیتی رو هم عرضه کرده.

سیستم روشنایی هوشمند

شرکت zennio یکی دیگه از شرکت های بزرگ در عرصه تولید و ارائه تجهیزات سیستم خانه هوشمند در اسپانیا هستش که توی بیشتر از ۸۰ کشور دیگه هم فعالیت میکنه و این نشون دهنده کیفیت کار و بزرگی این شرکت هستش و در ایران هم نمایندگی داره.

سیستم روشنایی هوشمند

شرکت یونیت یک شرکت نوپا در عرصه تولید تجههیزات سیستم خانه هوشمند در کشور ترکیه هستش که با بیش از ۱۰ سال سابقه در رده برندهای برتر و مطرح جهانی قرار گرفته و محصولات خود را در بازار جهانی عرضه کنه. و در ایران هم نمایندگی داره. 

سیستم روشنایی هوشمند

شرکت CONTROL4 یک شرکت امریکایی در زمینه تولید تجهیزات سیستم خانه هوشمند و در واقع معروفترین شرکت در این زمینه است. این شرکت ۳۳۰۰ نمایندگی در ۸۸ کشور دنیا از جمله ایران داره ومحصولات با کیفیتش در همه جا قابل دسترسیه. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‫۴.۳/۵ ‫(۷ نظر)
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x