شرکت هوشمند سازی ساختمان

[lwptoc hierarchical=”1″ numeration=”none” numerationSuffix=”none” title=”فهرست” titleColor=”#8224e3″]

ترموستات های هوشمند چیست؟ آنها چه کاری می توانند انجام دهند و آیا ارزش خرید را دارند؟

ترموستات های هوشمند روند جدیدی است که به شما امکان می دهد حرارت خود را از طریق تلفن ، رایانه لوحی یا دستگاه دیگر کنترل کنید. از آنها به عنوان راهی عالی برای پس انداز پول نقد یاد می شود ، اما ارزان نیستند -بنابراین اینکه آیا شخصی در هزینه شما صرفه جویی می کند به نحوه استفاده و نوع خانه شما بستگی دارد.

بنابراین ، آنها چه کاری می توانند انجام دهند و آیا ارزش آن را دارند؟ برای راهنمایی ، این مقاله راهنمای خرید و موارد دیگر را بررسی می کند …

 ترموستات های هوشمند چیست؟

ترموستات های هوشمند مجموعه جدیدی است که سیستم گرمایشی شما را به اینترنت متصل می کند – به شما امکان می دهد هنگام بیرون رفتن یا با رایانه ، دما را تغییر دهید یا گرمایش را روی تلفن هوشمند یا دستگاه دیگر خاموش کنید.برای استفاده از آنها به اتصال اینترنت نیاز دارید ،اما با دیدن این مطلب ، پیش می رویم و فرض می کنیم که این کار را می کنید.

به یاد داشته باشید که این اندازه گیری ها با کنتورهای هوشمند متفاوت است – که بیشتر شرکت های انرژی در حال حاضر نصب آنها را به صورت رایگان ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای اندازه گیری هوشمند ما مراجعه کنید.به علاوه ، برخلاف کنتورهای هوشمند ، شما خودتان ترموستات های هوشمند را نصب یا ترتیب می دهید – بنابراین مهم نیست که کدام تأمین کننده انرژی انرژی شما را تأمین می کند. همچنین ، آنها تأثیری در تعویض تأمین کنندگان ندارند.

خرید ترموستات هوشمند

سوالات سریع

پروگرمر (برنامه نویس) چگونه روی ترموستات های هوشمند کار می کند؟

پروگرمر یا برنامه ریزان اساسی ترین ویژگی هر ترموستات هستند – چه هوشمند و چه سنتی. آنها به شما اجازه می دهند برنامه ای برای روشن و خاموش شدن حرارت و دما تنظیم کنید.این کار را با ترموستات های هوشمند بسیار ساده تر می کنید ، زیرا این کار را روی تلفن یا رایانه انجام می دهید. به علاوه ، در مقایسه با ترموستات های سنتی ، می توانید برنامه گرمایش بسیار متنوعی داشته باشید.

تفاوت آنها با ترموستات استاندارد من چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست ، آنها نسخه های هوشمندتری هستند که در خانه هوشمند به کار می روند. اصول اولیه ثابت باقی مانده است: شما می توانید برنامه ای متناسب با نیازهای خود برنامه ریزی کنید ، یا در صورت سرد بودن گرما را افزایش داده و در هنگام تحریک بیش از حد آن را خاموش کنید.

با این حال تعداد زیادی جادوگری فن آوری اضافی با ترموستات های هوشمند در جریان است. آنها عملکردهایی مانند یادگیری نحوه گرم شدن خانه ، دمای شما و تشخیص پنجره های باز یا پیش نویس های غیر منتظره را دارند.برخی حتی می توانند هنگام خروج از خانه یا اگر در حال بازگشت هستید ، شما را ردیابی کنند و گرمایش را برای شما تنظیم کنند یا اگر در تعطیلات به خاطر فرار از سرما ، لوله هایتان را یخ نزنید.

آیا با دیگ بخار من کار می کند؟

آنها معمولاً با اکثر دیگ های بخار کار می کنند – از جمله دیگهای بخار استاندارد ، دیگهای بخار روغن و دیگهای برقی – اما نه همه. تا زمانی که سیستم توسط یک ترموستات یا برنامه نویس استاندارد کنترل شود ، احتمالاً مشکلی نخواهید داشت.اگر سیستم گرمایش عمومی یا محلی دارید ، بیشتر ترموستات های هوشمند تا زمانی که از ترموستات جداگانه استفاده می کنید ، هنوز سازگار هستند. با این حال ، بیشتر آنها با بخاری های ذخیره سازی و پمپ های حرارتی کار نمی کنند.

اگر اینترنت من خراب شود چه ؟

اگر اینترنت شما خراب شد ، زیاد نگران نباشید – گرما روشن باقی می ماند و سیستم ترموستات هوشمند شما معمولاً برنامه شما را ادامه می دهد.شما قادر به کنترل آن از طریق برنامه یا آنلاین نخواهید بود ، اما می توانید از کنترل های دستی روی ترموستات برای تنظیم آن در صورت نیاز استفاده کنید.

ترموستات هوشمند چقدر هزینه دارد؟

قیمت ترموستات های هوشمند بسته به نوع ساخت و مدل آنها معمولاً بین ۱۵۰ تا ۲۸۰ پوند است. اکثر سازندگان نصب حرفه ای را نیز ارائه می دهند. این معمولاً حدود ۵۰ تا ۱۰۰ پوند اضافه می کند.

اما نصب بعضی از آنها آسان است و اکثر مارک ها دستورالعمل نصب دارند. برای اینکه کجا یکی را تحویل بگیرید ، ترموستات اصلی و محل تهیه آنها را ببینید.

آیا ترموستات های هوشمند می توانند به شما در پس انداز پول کمک کنند؟

هیچ تضمینی برای پس انداز شما وجود ندارد – همه چیز به عادت های شما بستگی دارد:

برای شما خوب است اگر: هر روز در ساعت های مختلف به خانه می آیید. اگر یک روز دیرتر در خانه باشید ، می توانید با استفاده از ترموستات های هوشمند ، گرمایش را از راه دور تأخیر دهید.

برای شما خیلی خوب نیست اگر: روال کار شما تنظیم شده است (شما هر روز در یک ساعت از خانه بیرون می روید ، در همان ساعت برمی گردید). از آنجا که می توانید بیشتر ترموستات ها را برنامه ریزی کنید تا در زمان های مشخص روشن شوند ، یک ترموستات سنتی این کار را انجام می دهد. به طور مشابه ، اگر از خانه کار می کنید ، اگر در ملک سرد (یا خیلی گرم) شود می توانید گرمایش را به صورت دستی بالا (یا پایین / خاموش) کنید.اگر هیچ کنترلی – هوشمند یا سنتی – ندارید ، ارزش این را دارد که از اتلاف گرما یا بازگشت به یک خانه سرد جلوگیری کنید.با این حال بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف انرژی تعویض تامین کننده است – برای یافتن بهترین معامله ، از کلوپ انرژی ارزان ما برای مقایسه بازار استفاده کنید. بیشتر آنها می توانند ۱۰۰ s در سال پس انداز کنند.

به علاوه ، ببینید آیا با صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه می توانید پس انداز کنید – بسیاری از شرکت ها عایق بندی رایگان یا کمک به دیگ بخار جدید را ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر به عایق بندی و دیگهای بخار رایگان مراجعه کنید.

ترموستات های هوشمند چه کاری می توانند انجام دهند؟

ویژگی جالب همه ترموستات های هوشمند تغییر گرمای شما با تلفن شما است – چه بیرون از خانه باشید ، چه روی نیمکت نشسته اید یا یک دراز کشیده اید.

ویژگی های دیگر توسط ترموستات متفاوت است ، اما ویژگی های معمول آن شامل کنترل چند اتاق ، کنترل آب گرم ، “ژئوفسینگ” برای ردیابی هنگام خروج و ورود به خانه شما ، تشخیص پیش نویس ، حالت های ایمنی و تعطیلات برای محافظت از لوله های شما در صورت عدم حضور در آنجا ، و بازخورد در مورد الگوی گرمایش شما.همه مدل ها از همه این ویژگی ها برخوردار نیستند ، اما اکثر آنها در ساخت های مختلف رایج هستند.

ترموستات هوشمند چیست؟

سوالات متداول

“گرمایش منطقه ای” چیست و آیا به آن احتیاج دارم؟

اکثر ترموستات های هوشمند همچنین دارای کنترل چند اتاق یا چند منطقه هستند ، به شما امکان می دهد قسمت های مختلف خانه خود را به طور مستقل گرم کنید.

شما باید ترموستات اضافی یا آنچه به عنوان “شیر رادیاتور ترموستاتیک هوشمند” شناخته می شود را خریداری کنید ، گرچه این گران قیمت ها به اندازه کیت استارت کامل ترموستات هوشمند گران نیستند (اما به هیچ وجه ارزان نخواهند بود).اندازه خانه شما می تواند سیستم های خاص ترموستات هوشمند را کم و بیش موثر کند.

به عنوان مثال ، یک آپارتمان یا خانه کوچک احتمالاً می تواند فقط با تنظیمات اولیه یک ترموستات هوشمند کار کند – که معمولاً در محل زندگی ترموستات سنتی شما نصب می شود. سپس گرمایش کل خانه بر اساس دمای آن اتاق ، محل استقرار ترموستات تغییر می کند.این می تواند در خانه های بسیار بزرگتر ، جایی که می توانید اتاق های خالی را گرم کنید ، مشکل ساز شود. اینجاست که سیستم های گرمایشی “منطقه ای” وارد بازار می شوند – با افزودن ترموستات اضافی یا شیرهای رادیاتور ترموستاتیک هوشمند در اتاق ها یا مناطق جداگانه از خانه ، کنترل بسیار بیشتری بر روی گرمایش دارید.

با این وجود با کنترل بیشتر هزینه بیشتری به همراه دارد – شما می توانید برای هر سوپاپ رادیاتور هوشمند ترموستاتیک بین ۵۰ تا ۷۰ پوند یا برای هر ترموستات جدید ۱۰۰ پوند اضافی پرداخت کنید ، اما شما قادر خواهید بود دما و برنامه گرمایش جداگانه را برای هر منطقه ای که ایجاد می کنید تنظیم کنید.

ژئوفنسینگ (حصارکشی جغرافیایی) چیست؟

حصارکشی جغرافیایی جغرافیایی یکی دیگر از ویژگی های مشترک ترموستات های هوشمند است. این زمانی است که از فناوری برای ایجاد مرز مجازی برای یک منطقه واقعی جغرافیایی استفاده می شود. با یک ژئوفنس به جا ، نرم افزار هایی مانند یک اپلیکیشن می توانند از زمان ورود یا خروج دستگاه تلفن همراه به مکان خاصی مطلع شوند.

بنابراین با استفاده از ژئوفنسینگ ، ترموستات هوشمند شما از زمان ترک یا بازگشت به خانه مطلع خواهد شد و به طور خودکار گرمایش را روشن یا خاموش می کند یا بسته به مدل شما از شما می پرسد که می خواهید چه کاری انجام دهید.

آیا به من اجازه می دهند تنظیمات آب گرم خود را کنترل کنم؟

برخی از ترموستات ها نیز به شما امکان می دهند آب گرم خود را کنترل کنید – اگرچه معمولاً فقط اگر مخزن آب گرم جداگانه داشته باشید. با این کار می توانید هنگام تعطیلات ، آب گرم را خاموش کنید ، سپس در راه بازگشت می توانید دوباره آن را با استفاده از برنامه روشن کنید. بسته به نوع ساخت ، ممکن است برای انجام این کار به یک بسته اضافی کیت نیز نیاز داشته باشید.با این حال ، اگر فکر می کنید ترموستات همه چیز را اشتباه می گیرد ، همیشه می توانید این کار را به صورت دستی آن را غیرفعال کنید.

تشخیص پیش نویس یا پنجره های باز چگونه کمک می کند؟

ترموستات هایی وجود دارند که می توانند پیش نویس ها را در خانه شما تشخیص دهند – مثلاً اگر پنجره ای را باز بگذارید – و حتی می توانند اعلانی برای شما ارسال کنند تا از این طریق گرما هدر ندهید.

چگونه یخ زدگی لوله های شما را متوقف می کنند؟

همه ترموستات های هوشمند (و بسیاری از ترموستات های معمولی) دارای حالت ایمنی یا تعطیلات هستند تا به شما کمک کنند تا جایی که ممکن است در تعطیلات صرفه جویی کنید ، فقط در صورت کاهش دما از یک حد امن خانه خود را گرم کنید – مثلا برای جلوگیری از یخ زدگی لوله های شما در زمستان.

چه نوع بازخوردی درباره گرمایش می توانم بگیرم؟

ترموستات های هوشمند همچنین به شما بازخورد می دهند – معمولاً به صورت ماهانه. آنها تمایل دارند که اطلاعاتی راجع به چند ساعت شما برای گرم کردن خانه خود ارائه دهند و این را با ماه های گذشته مقایسه کنند. بعضی از آنها همچنین شما را به سمت تنظیمات کم مصرف تر هدایت می کنند – مانند نماد برگ که در ترموستات Nest ظاهر می شود و آن را به دمای کمی پایین تر از حد معمول تغییر می دهید.

آیا ترموستات های هوشمند با سایر فناوری های خانگی مانند Amazon Echo کار می کنند؟

انجام می دهند. بیشتر آنها می توانند با Amazon Echo ، Google Home و IFTTT کار کنند (که مخفف کلمه “اگر این باشد ، پس آن” ؛ این یک پلت فرم آنلاین است که می تواند برنامه ها و دستگاه ها را به یکدیگر متصل کند). تعداد محدودتری با Microsoft Cortana و Apple HomeKit کار می کنند.

هنگامی که ترموستات خود را به دستگاه خانه هوشمند خود متصل کردید ، باید بتوانید از الکسا (آمازون اکو) ، کورتانا یا گوگل بخواهید که گرمایشی شما را در یک درجه حرارت مشخص تنظیم کنند ، گرمایش را کم یا زیاد کنند ، یا بررسی کنید که خانه شما در چه دمایی است در – از جمله سایر ویژگی های جالب است.همچنان می توانید منبع تغذیه انرژی را با استفاده از یک ترموستات هوشمند تغییر دهید – و در سال ۱۰۰ پوند پس انداز کنیدترموستات های هوشمند تاثیری در تعویض تأمین کننده انرژی ندارند ، بنابراین اجازه ندهید مانع شما شود – با گرفتن یک معامله ارزان انرژی ، اکثر آنها می توانند ۱۰۰ یورو در سال صرفه جویی کنند.

امکانات ترموستات هوشمند  در یک نگاه

  • چند منطقه ای. به شما امکان می دهد ترموستات یا کنترل بیشتری را به اتاق های مختلف اضافه کنید تا بتوانید گرمایش در قسمت های مختلف خانه خود را به طور مستقل کنترل کنید.
  • کنترل آب گرم: از طریق اپلیکیشن موبایل یا آنلاین به شما امکان کنترل بیشتر آب گرم شما را می دهد. فقط با مخازن خاص آب کار می کند.
  • موقعیت جغرافیایی: این اصطلاحاً به عنوان فن آوری جغرافیایی شناخته می شود ، به شما اجازه می دهد تا ترموستات هوشمند با تلفن هوشمند شما صحبت کند تا هنگام ورود یا خروج از منزل به شما اطلاع دهد و به طور خودکار خود را روشن یا خاموش کند.
  • اعلان های دما: به شما اطلاع می دهد که آیا دمای داخل منزل شما خیلی زیاد یا کم می شود ، بنابراین انرژی را هدر نمی دهید یا به خانه در حال انجماد برمی گردید.
  • پیش بینی آب و هوا:دمای فعلی و پیش بینی را در نظر می گیرد تا خانه شما را به دمای مورد نظر خود گرم کند.
  • تشخیص پنجره باز: هنگام باز شدن پنجره ، افت ناگهانی دما یا رطوبت را احساس می کند و می تواند شما را مطلع کند یا گرمایش را خاموش کند.
  • محافظت از یخ زدگی:در صورت پایین آمدن دمای خارج از حد مجاز ، لوله های شما را از یخ زدن متوقف می کند.
  • حالت تعطیلات:به شما اجازه می دهد تا گرمایش را در دمای پایین تنظیم یا به طور خودکار تنظیم کنید یا هنگامی که دور هستید گرمایش را خاموش کنید – بعلاوه ، می توانید هنگام بازگشت و اطلاع از دمای هوا به آن اطلاع دهید.

مترجم: متین فرشچی

آیدی تلگرام مترجم:telegram.me/matin_fch

‫۰/۵ ‫(۰ نظر)