Clicky

هوشمند سازی ساختمان چه تاثیری بر قیمت خانه دارد

هوشمند سازی ساختمان چه تاثیری بر قیمت خانه دارد؟ [مقایسه قیمت]

تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه

احتمالاً موقعی به این پست وبلاگ رسیدین که قصد خرید برخی از تجهیزات اتوماسیون خانگی را داشتین و یا شاید کمی در مورد انجام این کار مردد هستید یا شاید قصد دارین به زودی جا به جا بشین و یا شاید شما از آن دسته افرادی هستین که چیزی نمیخرید مگه این که بدونین سرمایه گذاری شما بازده مثبتی داره . با اتوماسیون خانه های هوشمند ، بسته به دستگاه هایی که برای خرید انتخاب میکنین ، همه چیز کمی گران است حالا قرار است سوالی را مطرح کنم که همه به دنبال آن هستیم .

آیا اتوماسیون خانه هوشمند می تواند ارزش خانه را افزایش دهد؟ آره سیستم های خانه های هوشمند در حال حاضر برای ارزیابی فروش خانه در نظر گرفته میشن . داشتن وسایلی مانند ترموستات ، تشخیص دهنده دود و سیستم های امنیتی خانه نه تنها ارزش خانه را افزایش میده ، بلکه ممکن است به فروش سریعتر خانه هم کمک کنه. یا مثلا سیستم روشنایی هوشمند که تاثیر زیادی توی قیمت خونه شما داره. در حال حاضر ، این بدان معنا نیست که سریعا دست به کار بشین و پس انداز خودتون را صرف دستگاه های هوشمند کنین بیایید کمی وقت بذاریم تا این موضوع را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم .

قیمت خانه هوشمند

اتوماسیون خانه چقدر ارزش خانه را افزایش می دهد؟

ارزش خانه هوشمند

بدیهی است که من یک مشاور املاک نیستم و قصد ندارم خانه شما را بفروشم. همچنین نمیشه درصد دقیقی از اینکه یک سیستم اتوماسیون خانگی چقدر میتونه ارزش خانه را افزایش بده ، ارائه داد و من باور نمی کنم که عدد دقیقی هم وجود داشته باشه . وقتی داده های به دست امده این موضوع را جستجو میکنیم ، میشه برآوردهای متفاوتی دریافت کرد. برخی ادعا میکنن که هوشمند سازی ساختمان میتونه ارزش خانه را تا ۵ درصد افزایش بده دیگران گزارش میدن که میتونه تا ۳۵ درصد باشه .

خانه های هوشمند میتونن زندگی را آسان کنن و در هزینه صرفه جویی کنن و خریداران احتمالی خانه با دیدن ترموستات هوشمند در خانه حسابی هیجان زده میشن. در صورت فروش خانه ، این امر ممکن است منجر به پول بیشتری در جیب شما بشه . اجازه بدید برخی از دلایلی را بررسی کنیم که باعث میشه دستگاه های هوشمند خانه بتونن ارزش خانه را افزایش بدن .

خانه های هوشمند ایمنی را افزایش می دهند

امنیت در خانه هوشمند

ما در دنیایی زندگی می کنیم که خشونت هر روز در خبرها قرار داره و دیدن هر چه بیشتر این رویدادها از نظر روحی بر روی ما اثر میذاره . ما خانه هایی را می خواهیم که در آن احساس امنیت و امنیت کنیم. به دلیل پیشرفت فناوری ، ما پول بیشتری را صرف دستگاه ها و سیستم امنیتی می کنیم. ما می خواهیم آرامش خاطر داشته باشیم که خانواده های ما در امنیت هستند و خانه ی ما ایمن است.

یک خانه هوشمند جذابیت زیادی برای خریداران احتمالی خانه داره و این دلیل اصلی اینه که چرا اتوماسیون خانه به افزایش ارزش آن کمک میکنه و چرخه فروش را کوتاه میکنه . ما امنیت و ایمنی می خواهیم و دستگاه های خانگی هوشمند میتونن آن را به ارائه کنن .

خانه های هوشمند استرس و اضطراب را کاهش می دهد

آرامش در خانه هوشمند

همه ما افرادی را می شناسیم که به همسایگان خودشون اعتماد ندارن و ترجیح میدن خانه خودشون را نسبت به تمامی خطرهای احتمالی مقاوم کنن. با همه مصیبت هایی که در اخبار نشان داده میشه ، چه کسی می تواند آنها را بابت بی اعتمادی سرزنش کنه ؟ خانه های هوشمند با سیستم های اتوماسیون و امنیتی برای این نوع خریداران بسیار جذاب هستن . وقتی نماینده املاک نماهای دوربین ورودی ، راهرو ، ایوان جلو  را به خریداران نشان میده ، میشه احساس آرامش را در ذهن خریدار احساس کرد .

خانه های هوشمند برای خودنمایی جالب هستند

هوشمند سازی ساختمان چه تاثیزس بر قیمت خانه دارد

به همان اندازه که از اعتراف به آن متنفر هستیم ، همه ما دوست داریم با آن “چیز” جدیدی که به تازگی خریداری کردیم ، خودنمایی کنیم. چه یک تلفن همراه جدید ، یک ماشین جدید ، یا یک جفت کفش جدید.

هنگام خرید خانه ، روانشناسی خیلی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید وارد معامله میشه .

خریدار ممکن است پیشنهاد خودش را افزایش بده یا حتی در همان محل پیشنهاد خرید بده ، اگر شروع به تصویرسازی کنه که میتونه در آن خانه یک مهمانی برگزار کنه و همه وسایل شیک موجود در خانه را به مهمان ها نشان بده و با آن ها خودنمایی کنه . تصور کنید از مهمانانی که به پشت درب ورودی هستن ، با صحبت از طریق زنگ درب دوربین دار ، در حالی که در حیاط خلوت با تلفن هوشمند نشسته اید استقبال کنید. به نظرتون هیجان انگیز نیست !

همه ما می خواهیم بهترین ها را داشته باشیم و این مهم ترین دلیل است که چرا خانه های هوشمند به افزایش قیمت املاک کمک میکنه.

خانه های هوشمند ایجاد حریم خصوصی بیشتر

حریم خصوصی در خانه هوشمند

همه عاشق حریم خصوصی هستن ، درسته ؟ میدونم ! میدونم ! شاید بگید که ما اتفاقات هر لحظه از زندگیمون را در فیس بوک و اینستاگرام ارسال می کنیم ، پس میشه استدلال کرد که هیچ کس از حریم خصوصی خوشش نمیاد .

اما من در مورد نوعی از حریم شخصی صحبت می کنم که وقتی از یک کار طولانی به خانه میایید و در را پشت سر خود تون بر روی تمام نگرانی ها و مشکلات جهان قفل میکنین و دوست دارید فقط در  آرامش و سکوت غرق بشید .

و درست وقتی روی مبل نشستین تا استراحت کنین و فیلم مورد علاقه تان را تماشا کنین ، زنگ در به صدا در میاد .

آیا این همسایه شما است که فقط آمده تا سلامی بکنه ؟ آیا مادربزرگ برای ملاقات ما امده ؟ یا آن فروشنده مزاحمی است که قبلاً هم دو بار در این هفته دم خانه شما آمده ؟

اخیراً درگیر یک مکالمه یک ساعته با فروشنده خونه به خونه جاروبرقی شدم ، چون هنوز زنگ دوربین دار  را نصب نکرده بودم . اگر میتونستم برنامه را روی تلفن خودم باز کنم و ببینم که فروشنده پشت در خانه من است ، هرگز مبل را ترک نمی کردم و درب خانه را باز نمیکردم !

تقاضا برای دستگاه های خانگی هوشمند در حال افزایش است

بازار خانه هوشمند

یک چیز روشن است. تقاضا برای اتوماسیون خانه مطرح شده است و به زودی هم این تقاضا کم نمیشه . یک خریدار احتمالی خانه یا قصد داره یک سیستم اتوماسیون خانه را راه اندازی کنه یا بسیار خوشحال میشه اگه قبلاً در خانه گنجانده شده باشه . تجزیه و تحلیل استراتژیک نشان میده که در سال ۲۰۲۰ ، هزینه مصرف کننده جهانی برای سیستم ها و خدمات خانه های هوشمند به ۱۵۸ میلیارد دلار میرسه . این رقم نسبت به سال ۲۰۱۶ که ۷۶ میلیارد دلار بود ، افزایش پیدا کرده .

طبق نظرسنجی سال ۲۰۱۸ توسط Coldwell Banker ، خریداران مسکن به خرید خانه با دستگاه های هوشمند از پیش نصب شده علاقه نشان میدن . از بین شرکت کنندگان در نظرسنجی ، ۷۷ درصد خواهان نصب ترموستات از پیش نصب شده ، ۷۵ درصد تمایل به نصب تشخیص دهنده آتش ، ۶۶ درصد تمایل به نصب دوربین و ۶۳ درصد خواستار سیستم روشنایی هوشمند از پیش نصب شده هستند.

داشتن دستگاه های هوشمند متصل شده و آماده در موقع فروش خانه هرگز مانع خریدار نمیشه . من این را از تجربه شخصی خودم میدونم و آن داستان را در انتهای این مقاله با شما به اشتراک میذارم .

بازار خانه های هوشمند خوب است

اهمیت خانه های هوشمند

بازار فناوری خانه های هوشمند خوب است . پس نیازی به توضیح بیشتر نیست . مثلا اگه شما دو خانه را با قیمت یکسان مقایسه می کردید و همه عوامل یکسان بودن ، به جز این که یک خانه پر از وسایل و تجهیزات اسمارت بود ، دیگری یک خانه معمولی بود کدام خانه را انتخاب میکردین؟ فکر کنم جواب همه ی ما خانه با وسایل مدرن و پیشرفته است .

خانه های هوشمند زندگی را راحت تر می کنند

برنامه موبایلی خانه هوشمند

این هیچ رازی نیست که ما در یک جامعه “لذت فوری” زندگی می کنیم. ما همه چیز  را می خواهیم و همین الان هم می خواهیم . تقریباً هر کاری که قابل تصور است با ضربه زدن روی تلفن هوشمند انجام میشه.

می خواهید پیتزا سفارش بدید؟ برنامه ای برای آن وجود داره . امور مالی خودتون را مدیریت کنید؟ برنامه ای برای آن وجود داره . دنبال تغییر شغل هستین ؟ کافی است برنامه مورد نظر را باز کنین .

و حدس بزنید چی ؟ آیا می خواهید دمای خانه خود را کنترل کنید یا درب پارکینگ را از طریق تلفن همراه باز کنید؟ حتی وقتی کیلومترها دورتر هستین؟ با استفاده از فناوری خانه هوشمند ، شما میتونین این کارها را هم  انجام بدید.

فناوری خانه هوشمند به ما این امکان را میده دستگاه ها را کنترل کرده و وظایف خودمون را در کف دستمون، درست در تلفن همراه انجام بدیم . کنترل ترموستات ، اطمینان از قفل بودن درها ، حتی ماشین های لباسشویی و خشک کن را می توان از طریق یک اپلیکیشن کنترل کرد.

خرید خانه ای که در حال حاضر با اتوماسیون خانه هوشمند راه اندازی شده ، برای کسانی که خواهان سبک زندگی آرام هستن ، یک امتیاز مثبت است. بهترین بخش این قرارداد اینه که همه کارها قبلاً برای آنها انجام شده و  خریداران میتونن بشینن و از مزایای این خانه لذت ببرن.

خانه های هوشمند را می توان به راحتی ارتقا داد

محصولات خانه های هوشمند

خریداران احتمالی این گزینه را دوست دارن . اینطوری فکر کنید. آیا تا حالا با شخصی ملاقات کردین که ، هر چقدر هم همه چیز عالی باشه ، از همه چیز شکایت میکنه یا آن شخص فکر میکنه میتونه همه چیز را بهتر انجام بده ؟

به طرز تکان دهنده ای ، این امر در خانه های هوشمند زیاد اتفاق می افته . یک مشاور املاک ممکن است به خریداران بالقوه اطلاع بده که یک زنگ دوربین دار روی درب خانه نصب شده و آنها ممکن است شکایت کنن که طرح این زنگ با آجر نمای بیرونی مطابقت نداره .

بله ، این جور افراد وجود دارن . خوشبختانه ، تولیدکنندگان زنگ قابلیت تعویض آسان رویه این زنگ را ایجاد کرده اند. همین امر در مورد بقیه دستگاه های هوشمند موجود در خانه هم صادق است و دستگاه های هوشمند را میشه به راحتی ارتقاء داد . یک خریدار بالقوه میتونه احساس راحتی کنه چون میتونه به راحتی سفارشی سازی و ارتقاء سیستم را انجام بده .

فروش خانه با اتوماسیون خانگی

در بهمن ماه پارسال ، من خانه خودم را وارد بازار فروش کردم . من همینطور زمانی را برای نصب یک سیستم اتوماسیون و امنیت خانه موقعی که در آنجا زندگی می کردم اختصاص داده بودم.

من در یک محله خوب زندگی می کردم ، اما حیاط من درنزدیکی یک حوضچه ای قرار داشت که افرادی که به ماهیگیری علاقه مند بودند را به خودش جذب می کرد. علاوه بر این ، من نزدیک یک ساختمان اداری دولتی زندگی می کردم این به خودی خود چیز بدی نیست ، اما باعث ایجاد ترافیک سنگین میشد که آزار دهنده بود .

من دستگاه های هوشمند زیر را در خانه خودم نصب کرده بودم :

سیستم دوربین امنیتی

درب بازکن هوشمند گاراژ

زنگ درب دوربین دار

سنسورهای حرکت و سنسور شکستن شیشه

قفل دیجیتال سامسونگ

سیستم روشنایی در سطح اصلی و در اتاق خواب اصلی

Google Home به عنوان مرکز اصلی

سیستم اتوماسیون خانگی

من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یکی از بهترین دوستانم را به عنوان مشاور املاک در کنار خودم داشتم . حالا ، به خاطر داشته باشید که خانه من بسیار زیبا بود. مشکل این بود که من توسط خانه های دیگری احاطه شده بودم که آنها نیز بسیار زیبا بودن . ما در هفته اول چند بازدید از خانه داشتیم ، اما هیچ خریداری نبود .

هفته بعد ، من یک خریدار احتمالی داشتم که از شیراز پرواز بود . خانه من در گیلان بود. او در حال جابجایی بود و باید هر چه سریع تر جا به جا میشد.

خریدار احتمالی وارد خانه شد و خانه را مشاهده کرد ، به نظر میرسید که تحت تاثیر قرار گرفته نگرفته و در حال آماده شدن برای ترک خانه بود.

در این مرحله ، مشاور املاک من در مورد امکانات نصب شده در ملک من چیزی نگفته بود. پس ، هیچ یک از این ویژگی های خانه من را با خانه های مجاور مقایسه نکرده بود تا خیریدار متوجه تفاوت ها بشه . می بینید ، خریدار میدونست که می خواهد در همان محله من خانه ای را خریداری کنه ، اما هنوز در مورد خانه من تصمیمی نگرفته بود .

در حین خروج از خانه ، خریدار متوجه ظاهر عجیب زنگ درب شد. برای افرادی که تا حالا این زنگ را  ندیدن ، وقتی برای اولین بار میبینن به نظرشون جذاب و مدرن است که این در نهایت منجر به گفتگو بین او و نماینده من شد ، که باعث بازگشت مرد به خانه شد.

مشاور املاک من را صدا زد و گفت چیزی در مورد خانه های هوشمند نمیدونه و خریدار چند سوال داره. البته ، من به سوالات پاسخ دادم و با توجه به اینکه قیمت خانه هوشمند بسیار بالاتر از ارزش بازار است ، آن شخص با ویژگی های اضافی و ایمنی که برای او قرار است فراهم بشه ، غافلگیر شد . ای کاش میتونستم یک بگم پایان این داستان به این صورت است که او آن را در همون لحظه خانه را خرید ، اما این اتفاق نیفتاد .با این حال ، او فقط ۱۲ ساعت بعد پیشنهاد داد و در نهایت خانه را خرید.

آیا میتونم ثابت کنم که به دلیل دستگاه های خانگی هوشمند نصب شدهاین اتفاق افتاد ؟ نه ، همانطور که گفتم ملک من یک خانه بسیار خوب در یک محله زیبا بود ، اما به یاد داشته باشین که وسایل نصب شده بی تاثیر نبودن .

آیا من با اطمینان ۱۰۰٪ معتقدم که مکالمه درباره زنگ درب خانه او را در وضعیتی قرار داد که خودش را مالک این خانه مدرن تصور کنه ؟ بله من مطمئنم و اعتقاد دارم این تجهیزات بسیار موثر بودن.

دستگاه های اتوماسیون خانگی و تاثیر آن بر فروش خانه

با وجود داده های مختلف موجود ، نمیشه باور کرد که نصب یک سیستم اتوماسیون در خانه ارزش آن را افزایش داده و به فروش سریع آن کمک میکنه . اما طبق تجربه خودم ، به طور قطع میتونم بگم ، ضرری ندارد که این وسایل نصب شده باشن و طبق تحقیقات انجام شده نتایج نشان میدن این سیستم تاثیر مثبتی در فروش داره .

آیا خانه هوشمند یک سرمایه گذاری عالی است؟

سرمایه گذاری در خانه هوشمند

ایجاد یک خانه هوشمند ممکن است در ابتدا مبلغ قابل توجهی برای شما هزینه داشته باشه . اما از آنجا که دستگاه های هوشمند ارزش قابل توجهی به خانه میدن ، شانس فروش سریعتر و قیمت بالاتر را افزایش میده .

اگه نگران قیمت هوشمند سازی خانه هستین ، فقط پرطرفدارترین دستگاه ها را اضافه کنین تا مطمئن بشین دستگاه های شما میتونن توجه خریداران خانه را به خود جلب کنن.

همچنین ، اطمینان حاصل کنید که همه دستگاه هایی که قرار میدین دارای عملکرد با کیفیت بالا هستن .

۳ مورد از معایب سرمایه گذاری در خانه هوشمند

برای افزایش شانس موفقیت ، همچنین مهم است که معایب سرمایه گذاری در خانه هوشمند را بدونین . عبرت گرفتن از اشتباهات دیگران می تواند به شما در جلوگیری از اشتباه مشابه در آینده کمک کنه .

هنگام تأسیس یک خانه هوشمند ، ممکن است با خرابی روشنایی مواجه بشین ، به ویژه اگر یک لامپ با کیفیت پایین خریداری کنید. اکثر دستگاه های هوشمند غیرقابل پیش بینی هستن . پس وقتی آنها مثل همیشه کار نمیکنن ، نمیتونین انتظار داشته باشین که دوباره آنها را اصلاح کنین .

به طور خلاصه ، باید یک لامپ هوشمند را دوباره خریداری کنین . اگر این امر اغلب در خانه های هوشمند اتفاق میفتاد ، قبل از فروش ، هزینه زیادی را صرف نگهداری آن باید میکردین . این یک چیز خوب است که میتونین بسیاری از محصولات اسمارت با کیفیت بالا و ماندگار را در بازار پیدا کنین که ارزش سرمایه گذاری شما را دارن .

گذشته از آن ، نصب اکثر دستگاه های هوشمند نیز چالش برانگیز است. به خاطر همین ، ممکن است مجبور بشین برای نصب آنها یک متخصص حرفه ای استخدام کنید. این امر حتی در مورد دستگاه های هوشمند که توسط موفق ترین شرکت های هوشمند سازی ساختمان تولید میشن هم صادق است. اگه این دستگاهها را بدون دانش فنی نصب کنین ، ممکن است ساعت ها یا روزها برای عیب یابی هزینه کنین .

اما همانطور که قبلاً گفته شد ، دستگاه های هوشمند ارزش سرمایه گذاری را دارن چون میتونن ارزش خانه را افزایش بدن .پس با وجود تمام مشکلات ایجاد و نگهداری یک خانه هوشمند ، آنها سریعتر به فروش میرسن و شما میتونین آنها را با قیمت بالاتری تعیین کنین که ارزش پول و زمان شما را افزایش میده .

نتیجه گیری

اگر بخواهیم به طور تقریبی بگیم که ویژگی های هوشمند چقدر ارزش به خانه اضافه میکنه باید بگم بر اساس گزارشات مصرف کنندگان ، ویژگی های هوشمند خانه میتونه ارزش فروش مجدد خانه را در حدود ۵ درصد افزایش بده. به عنوان مثال ، اگر یک خانه ارزش کل ۱۵۰۰۰ دلار داشته باشه ، با هوشمند شدن میتونه تا ۳۰۰۰۰۰ دلار برسه . علاوه بر این ، محققان همچنین فهمیدن که اولین چیزی که بر روی  ارزیابی کنندگان خانه تأثیر می گذارند ، ارزش دستگاه های هوشمند است. پس اگه سطح بالاتری از ویژگی های هوشمند را به خانه اضافه کنین ، میشه انتظار داشت که در حین ارزیابی مبلغ بیشتری بازده داشته باشه . .

۰ ۰ رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
۲ نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ashkan
ashkan

چند وقتی هست که قبض برق من زیاد میاد و خوب برای من خیلی عجیب بود که با این که من مدت زیادی در طول روز خونه نیستم چرا هر سری هزینه قبض من بیشتر میشه و بعدا فهمیدم صبح ها که از خونه خارج میشم بچه هام که خونه تنها هستن در طول روز تمام چراغ ها را روشن میکنن به خاطر همینه که قبض برق من زیاد شده ولی هنوز نتونستم راه حلی پیدا کنم . چیکار باید بکنم ؟

monajjemi
monajjemi
پاسخ به  ashkan

راه حل مشکل شما در هوشمند کردن سیستم روشنایی خانه است . زمانی که شما از خانه خارج میشید به راحتی میتونید از طریق تلفن همراه روشن یا خاموش بودن چراغ ها را کنترل کنید اما اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستین به چرا باید به روشنایی هوشمند روی بیاوریم مراجعه کنید .

‫۵/۵ ‫(۱ نظر)
Share on telegram
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

مطالب مشابه

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند چیست؟ این سوال به ظاهر ساده ، بسته به اینکه از چه کسی می پرسید ، پاسخ های متفاوتی دارد که در اینجا به تعریف دقیق آن می پردازیم

درامد هوشمند سازی ساختمان

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که وارد حرفه هوشمند سازی شوند اما درباره درآمد آن اطلاعی ندارند پس این مقاله برای این دسته از افراد مفید است.

دیدگاه کاربران

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ashkan
ashkan

چند وقتی هست که قبض برق من زیاد میاد و خوب برای من خیلی عجیب بود که با این که من مدت زیادی در طول روز خونه نیستم چرا هر سری هزینه قبض من بیشتر میشه و بعدا فهمیدم صبح ها که از خونه خارج میشم بچه هام که خونه تنها هستن در طول روز تمام چراغ ها را روشن میکنن به خاطر همینه که قبض برق من زیاد شده ولی هنوز نتونستم راه حلی پیدا کنم . چیکار باید بکنم ؟

monajjemi
monajjemi
پاسخ به  ashkan

راه حل مشکل شما در هوشمند کردن سیستم روشنایی خانه است . زمانی که شما از خانه خارج میشید به راحتی میتونید از طریق تلفن همراه روشن یا خاموش بودن چراغ ها را کنترل کنید اما اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در این زمینه هستین به چرا باید به روشنایی هوشمند روی بیاوریم مراجعه کنید .

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات سربرگ در بخش منوی موبایل مشخص کنید.
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x