هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

امروزه هوشمند سازی ساختمان به منظور سهولت و راحتی کارها بسیار رونق دارد در گذشته خیلی از مردم حتی نمی توانستند تصور کنند که روزی فقط با یک گوشی یا تبلت بتوانند تمام قسمت های ساختمان یا خانه خود را به راحتی کنترل کنند اما در حال حاضر بسیاری از سازندگان ساختمان ها سعی می کنند جدید ترین تجهیزات هوشمند را در خانه یا ساختمان قرار دهند. در این مقاله میخواهیم قدم به قدم تجربه های شرکت های هوشمند سازی ساختمان در اصفهان را با شما به اشتراک بگذاریم پس قصد دارید ساختمان خود را مجهز به جدید ترین تجهیزات هوشمند سازی بکنید به شما پیشنهاد می کنیم با ما در این مقاله همراه باشید.همچنین اگر می خواهید خانه خود را به تنهایی هوشمند کنید در این مقاله اموزش هوشمند سازی ساختمان در اصفهان را نیز توضیح داده ایم.همچنین برای ارتباط با مشاوران ما کافی است شماره خود را وارد کنید تا در سریع ترین زمان با شما تماس بگیریم.

اموزش هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

هوشمند سازی بی سیم یا سیمی؟

اولین کاری که گروه های هوشمند سازی انجام میدهند  این است که به شما مشاوره می دهند که کدام یک از روش های هوشمند سازی ساختمان برای خانه شما مناسب است .اگر شما اطلاعاتی از این دو شیوه نداشته باشید اطلاعات کلی درباره هر کدام از آن ها در اختیار شما قرار می دهند همچنین اطلاعاتی شامل هزینه نصب هر کدام از آن ها ، مدت زمان نصب تجهیزات و مزایا و معایب هر دو راه را در اختیار شما می گذارند و زمانی که شما این اطلاعات را کسب کنید می توانید بهترین تصمیم را برای خانه خود بگیرید

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

خانه هوشمند بی سیم

مجموعه خانه هوشمند در ابتدا هوشمند سازی بی سیم را شرح می دهد تا شما یک دید کلی به آن داشته باشید به طور مثال توضیح می دهد که در این شیوه برای ارتباط سیستم های هوشمند با یکدیگر از شبکه Wi-Fi استفاده می شود.این روش دارای پروتکل های متنوعی است اما متداول ترین و مقرون به صرفه ترین آن ها وای فای است نکته مثبت در این شیوه این است که نیازی به تعویض تابلو برق وجود ندارد و تکنولوژی هوشمند را می توان پیاده سازی کرد.در این نوع سیستم های هوشمند به جای پریز های سنتی و قدیمی می توان از تاچ پنل مرکزی برای کنترل وسایل استفاده کرد.

هزینه هوشمند سازی بی سیم

مهم ترین مسئله ای که شرکت های هوشمند سازی ساختمان مطرح میکنن این است که قیمت هوشمند سازی ساختمان چقدر است و مشتری باید برای هوشمند کردن ساختمان  چقدر هزینه بپردازد و بر اساس این هزینه است که مشتری تصمیم می گیرد که می خواهد کل خانه یا فقط بخش هایی از آن را هوشمند کند . در اینجا گروه هوشمند سازی هزینه ها را محاسبه می کند و در اختیار مشتری قرار می دهد اگر بخواهیم به چند نمونه اشاره کنیم می توانیم از هزینه روشنایی هوشمند نام ببریم که تنهایی ۲۵ میلیون می شود یا کرکره برقی که جزو گران ترین بخش های خانه هوشمند حساب می شود هزینه ای بین ۷ تا ۱۲ میلیون برای هر پنجره خواهد داشت.

هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

زمان لازم برای هوشمندی بی سیم

یکی از سوالات مشتری این است که چه مدت طول می کشد تا هوشمند سازی انجام شود . زمان لازم برای هوشمند کردن ساختمان  به عوامل مختلفی وابسته است یعنی اگر قرار باشد فقط چند قسمت از خانه تجهیزات نصب شوند و این وسایل دارای پیچیدگی خاص نباشند فقط چند ساعت احتیاج است تا خانه را به مشتری تحویل دهند ولی اگر قرار باشد کل خانه مجهز شود به ۲ تا ۳ هفته کار احتیاج است البته عوامل دیگری مانند متراژ خانه و قدمت خانه هم در زمان تحویل خانه موثر هستند.

مزایای هوشمند سازی بی سیم

گروه هوشمند سازی ساختمان اصفهان موظف است که نکات مثبت و منفی هوشمند سازی بی سیم را به مشتری اطلاع دهد تا مشتری تصمیم بگیرد آیا این روش برای او مناسب است یا نه در اینجا تعدادی از مزایا و معایب که  عنوان شده بود را می توانید مشاهده کنید.

اتصال راحت

در این روش لازم نیست تمام خانه سیم کشی شود به این ترتیب نیازی به تخریب دیوار ها و زمین نیست و تمام دستگاه ها به وسیله وای فای به هم متصل می شوند.

صرفه جویی

در این روش می توان زمان خاموش و روشن شدن دستگاه ها را برنامه ریزی کرد به این ترتیب انرژی کمتری هدر می رود و در هزینه ها هم صرفه جویی می شود.

شخصی سازی

شما احتیاجی ندارید که تمام تجهیزات هوشمند را برای خانه خود خریداری کنید و می توانید برای هر قسمت از خانه که قرار است هوشمند شود وسایل مربوط به همان نقاط را تهیه کنید.

معایب هوشمند سازی بی سیم

امنیت

هر چقدر دستگاه هایی که به صورت بی سیم به هم متصل می شوند بیشتر باشد امنیت این سیستم ها کاهش پیدا می کند چون در شیوه بی سیم احتمال هک شدن نسبت به روش سیمی زیادتر است.

هزینه

هوشمند سازی بی سیم نسبت به راه باسیم ارزان تر است ولی باید در نظر داشت که تجهیزاتی که برای سیستم بی سیم ارائه شده اند هزینه زیادی دارند و حتی گاهی برای این تجهیزات باید اشتراک هم گرفته شود.

اختلال

وقتی دستگاه های زیادی در یک شبکه به هم متصل می شوند احتما اینکه در دستورات صادر شده تاخیر پیش بیاید بالا می رود و حتی ممکن است ارتباط بین دستگاه ها قطع شود .

ساختمان هوشمند باسیم

بعد از این که گروه هوشمند سازی ساختمان تمامی نکات مرتبط با خانه های هوشمند بی سیم را برای مشتری تشریح کردند زمان آن رسیده تا اطلاعاتی هم درباره هوشمند سازی خانه به طریق سیمی بدهند پس مشتری لازم است بداند که در این روش ارتباط سیستم ها از طریق کابل و سیم  است که نوع این سیم می تواند سیم زوجی،کابل شبکه و کابل KNX متفاوت باشد.برای ارتباط سیمی بین اجزا یک تابلوی مرکزی در نظر می شود و سیم ها و تجهیزات داخل آن قرار می گیرند و فرمانی که از دستگاه ما صادر می شود به تابلوی می رود سپس به سیستم های هوشمند مورد نظر هدایت می شوند

شرکت های هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

هزینه هوشمند سازی باسیم

در این جا برای مشتری مهم است که بداند هزینه هوشمند سازی ساختمان  به طریقه سیمی  چه تفاوتی با هوشمند سازی بی سیم دارد بنابراین مجموعه هوشمند سازی به مشتری یاداوری می کند که مهم ترین موضوع در این شیوه قدمت خانه است اگر خانه مشتری در حال ساخت باشد نیازی به تخریب دیوارها یا سقف نیست ولی اگر خانه قدیمی باشد هزینه ای برای کابل کشی و به روز رسانی در نظر گرفته می شود همچنین تجهیزاتی که نصب می شوند هم در هزینه تاثیر دارند. به منظور آگاهی مشتری از هزینه ها ، گروه لیستی از تجهیزات به همراه هزینه کلی را در اختیار مشتری قرار می دهد به این صورت که هزینه کلی می تواند بین ۷۵ میلیون تا۴۲۵ میلیون تمام شود.

هوشمند سازی ساختمان اصفهان

زمان لازم برای هوشمند سازی باسیم

مجموعه مدت زمان لازم برای هوشمند سازی خانه مشتری به طریق سیمی را نیز بیان می کند تا مشتری بتواند بهترین تصمیم را متناسب با شرایط خود بگیرد .این گروه بیان می کند که برای نصب تمامی تجهیزات به ۳ تا ۴ هفته زمان نیاز دارد ولی این زمان در صورت به روز رسانی کابل ها متغیر خواهد بود ولی اگر ساختار خانه مناسب باشد و فقط قرار باشد یک قسمت کوچک از خانه مانند روشنایی هوشمند شود با صرف چند ساعت مشتری می تواند خانه هوشمند خود را تحویل بگیرد.

مزایای خانه هوشمند باسیم

بعد از این که مشتری اطلاعات کلی درباره هوشمند کردن سیمی پیدا کرد برای اطلاع از مزایا و معایب هوشمند سازی ساختمان ، از مجموعه هوشمند سازی می خواهد نکات مثبت و منفی را هم بگویند تا تصمیم بگیرد آیا این روش برای خانه او مناسب است یا شیوه بی سیم. پس اطلاعاتی که  در اختیار مشتری گذاشته شده است را در پایین می توانید مشاهده کنید.

انتقال داده

زمانی که شما تجهیزات را به صورت سیمی به هم متصل می کنید هیچ مانعی بر سر راه شما نخواهد بود بنابراین داده با سرعت بسیار زیاد بین دستگاه ها جا به جا می شوند و کنترل خانه راحت تر خواهد بود.

امنیت

در باسیم اختلال و خرابی بسیار کمتر از راه بی سیم است بنابراین بسیاری از افراد که نگران سرقت رفتن اطلاعات خود هستند از این روش استفاده میکنند زیرا ثابت شده است که احتمال هک شدن در این روش بسیار پایین است.

اتصال چند دستگاه

در اتصالات سیمی شما می توانید هر تعداد دستگاه را به هم متصل کنید بدون این که نگران کند شدن یا اختلال در عملکرد باشید زیرا هر چقدر هم دستگاه متصل باشند سیم ها توانایی انتقال داده ها را دارند.

معایب خانه هوشمند باسیم

دستگاه جدید

یکی از بزرگ ترین معایب هوشمندی باسیم این است که اگر بعد از انجام سیم کشی و نصب تجهیزات هوشمند بخواهید یک وسیله هوشمند دیگر اضافه کنید در حالی که از قبل سیم کشی برای آن انجام نشده باشد کار بسیار دشواری در پیش خواهید داشت.

قدمت خانه

اگر بخواهید کل خانه را هوشمند کنید در حالی که خانه شما قدیمی باشد و قرار باشد سیم کشی کل خانه به روز رسانی شود شما باید هزینه بسیار زیادی را در نظر داشته باشید زیرا برای این کار باید بسیاری از قسمت های خانه را تخریب و دوباره بازسازی کنید.

سیم کشی

زمانی که خانه خود را به روش سیمی هوشمند کرده باشید برای نصب تجهیزات مانند روشنایی و سیستم گرمایش و سرمایش باید زمان زیادی را در نظر بگیرید چراکه تک تک این تجهیزات باید به وسیله کابل و سیم به یکدیگر متصل شوند.

شرکت های هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

شرکت هوشمند سازی به مشتری ، متخصصانی که در حوزه هوشمند سازی ساختمان فعالیت می کنند را معرفی می کند که مشتری می تواند از آن ها نیز مشورت های لازم را دریافت کند .تعدادی شرکت هوشمند سازی ساختمان در این مقاله آورده شده اند.

گروه هوشمند پایاز

گروه­ مهندسی ­هوشمند پایاز به عنوان نماینده رسمی و انحصاری برند HDL  با توان اجرایی بالای متخصصین خود که حاصل تلاش چند ساله در امر کسب دانش و تجربه مفید در زمینه هوشمند­سازی می ­باشد و همچنین ارتباط نزدیک با دیگر شرکت های خارجی واستفاده از تجارب بسیار مفید و گرانبهای آنها سعی در بالا بردن دانش فنی و ارتقا سطح بهره وری در ساختمان ها نموده است.از دیگر فعالیت های پایاز میتوان به مشاوره، طراحی، تامین متریال و ارائه خدمات در زمینه سیستم های امنیتی، نظارت تصویری و تلفن های تحت شبکه (VOIP) نیز اشاره نمود.این مجموعه افتخار دارد با ارائه راهکارهای متنوع پروژه­­های ساختمانی مسکونی، اداری و تجاری بسیاری را در سطح استان به سیستم هوشمند مجهز نموده که با اجرای این فرایند باعث ایجاد رفاه، امنیت و صرفه­ جویی در مصرف انرژی در پروژه ­ها گردیده است.

خانه هوشمند هیربد

 خانه هوشمند هیربد در طی سالها پروژه های زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. برخی از این پروژه ها هرگز تا قبل از آن که توسط تیم هوشمند سازی هیربد اجرا شوند، در ایران مشابهی نداشتند با این حال همواره رضایت مشتریان، از اجرا تا پشتیبانی، همراه این مجموعه بوده است. توان علمی و فنی این گروه برگرفته از تخصص و تجربه ی نیروهای جوان و با انگیزه ی آن است به طوریکه هرگز در پیاده سازی سیستم های هوشمند، با محدودیت مواجه نیستند و تجربه کار با تجهیزات تمام برند های مطرح دنیا در این حوزه را دارند. به شکل خلاصه تر می توان گفت با هرمیزان بودجه ، هربرند و هرسطحی از امکانات و شرایط، گروه مهندسی هوشمند سازه هیربد می تواند یک خانه، ویلا یا ساختمان را هوشمند کند.

هوش گستر آرکا

گروه فنی مهندسی هوش‌گستر آرکا شریف به شماره ثبت ۶۲۶۷۷ است و این شرکت فعال در زمینه های خانه های هوشمند ، اتوماسیون خانگی ، اتوماسیون صنعتی ، هوش مصنوعی و تولید نرم افزار می‌باشد. وجود افراد متخصص در زمینه های الکترونیک، کامپیوتر، رباتیک، عمران و معماری در  این سیستم  باعث تمایز و خلق راهکارهای جدید برای خدمت رسانی در زمینه هوشمند سازی و اتوماسیون شده‌است. هوش‌گستر آرکا آماده عقد قرارداد و همکاری با انبوه سازان، کارفرمایان ،مهندسان عمران و معماری و مالکان محترم می‌باشد.از مزیت های این مجموعهمی توان کیفیت بالای محصولات ،پشتیبانی ۲۴ساعته ،امکان بازدید حضوری از پروژه های هوشمند،اجرای راهکارهای خلاق و دارای تیم فنی باتجربه را نام برد.

خانه هوشمند هایکا

شرکت خانه هوشمند هایکا از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز نموده و افتخار این را دارد که تا به امروز صدها پروزه ی هوشمند سازی را فقط در شهر اصفهان تکمیل نموده و هر روزه اقدام به بروز کردن و تکمیل کردن سبد محصولات هوشمند سازی خود نموده به طوریکه یکی از کامل ترین مجموعه ها را به صورت تخصصی و با قیمت های معقولانه ارائه می کند.و اکنون به عنوان یکی از برترین شرکت خانه هوشمند می باشد که صدها پروژه هوشمندسازی بیانگر این موضوع هستند. خانه هوشمند هایکا با بکارگیری برترین تجهیزات هوشمند سازی توسط متخصصین مجرب و متعهد خود توانسته بهترین محصولات را بکار گیرد تا هدف آسایش و راحتی شما را توسط تکنولوژی های جدید مهیا کند.

نمونه هایی از ساختمان های هوشمند

در آخر گروه هوشمند سازی ساختمان اصفهان تعدادی از پروژه هایی که  انجام شده اند را به عنوان نمونه کار نشان می دهد تا مشتری بتواند طرح و ایده دلخواه خود را از میان این نمونه کارها پیدا کند. با مشاهده این نمونه کار ها مشتری توانست خانه هوشمندی را که در نظر داشت را پیدا کند و گروه هوشمند سازی نیز با توجه به بودجه و زمانی که مشتری از قبل تعیین کرده بود توانستند خانه رویایی مشتری را به بهترین شکل پیاده سازی کنند.

آموزش هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

اگر می خواهید خانه خود را به تنهایی هوشمند کنید و یا به هوشمند سازی ساختمان ها علاقه دارید می توانید از سایت های مرتبط با آموزش هوشمند سازی ساختمان کمک بگیرید و یا در دوره های حضوری در آموزشگاه های معتبر شرکت کنید . در این دوره ها با پروتکل های هوشمند سازی،تاسیسات ساختمانی ،سیم کشی و نحوه نصب انواع وسایل هوشمند آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود خانه خود را به طور کامل هوشمند کنید و یا با اخذ مدرک معتبر برای حضور در بازار کار اماده شوید.

سوالات متداول

شرکت های هوشمند سازی ساختمان در اصفهان

بله همانطور که هوشمند سازی در همه شهرها در حال انجام است و شرکت های زیادی در اکثر شهر ها در حال انجام این کار هستند و اماده ارائه مشاوره به پاسخگویی به پرسش های شما می باشند.

هزینه هوشمند سازی  به عوامل متعددی نظیر برند تجهیزات مورد نظر و متراژ خانه بستگی دارد.بنابراین نمی توان یک هزینه ثابت را مشخص کرد

بله در این شهر شرکت های مطرح و معتبری وجود دارند که در زمینه هوشمند سازی فعالیت می کنند و شما می توانید با مراجعه به سایت هر کدام  نمونه کارهایی که انجام شده است را مشاهده کنید.

‫۵/۵ ‫(۲ نظر)